Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Sprzątanie kuchni - 15 trików na kuchenne porządki

czwartek, 12 listopad 2015

Sprzątanie kuchni - 15 trików na kuchenne porządki

W kuchni szczególnie ważne jest utrzymanie sterylnej czystości, tak by żadne niepożądane bakterie nie dostały się do jedzenia. To sprawia, że podczas sprzątania kuchni wymagana jest duża staranność, przez co może zajmować ono sporo czasu.

 

Dlatego dziś dzielimy się z Wami patentami na kuchenne porządki, dzięki którym szybciej poradzisz sobie z kuchennym bałaganem:

 1. Zanim przystąpisz do pracy, rozejrzyj się dokładnie po swojej kuchni i ustal, które miejsca mają bezpośredni kontakt z żywnością. To one będą wymagały mycia połączonego z dezynfekcją.

 2. Wszystkie powierzchnie, na których przygotowujesz posiłki, powinny być dezynfekowane codziennie. Blaty kuchenne i stoły spryskaj sprayem czyszczącym i wytrzyj czystą, miękką szmatką do sucha.

 3. Do czyszczenia i dezynfekcji deski do krojenia użyj soli i połówki cytryny. Na połówkę cytryny wysyp sól i przecieraj deskę kolistymi ruchami. Dobrze jest wycisnąć z cytryny trochę soku. Cytryna odkazi deskę, a sól pomoże delikatnie usunąć wszystkie zabrudzenia. Na koniec spłucz wodą.

 4. Pamiętaj, by regularnie myć wnętrze lodówki. Użyj do tego specjalnie przeznaczonego środka, który może mieć kontakt z żywnością.

 5. Aby pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki, wysyp na spodek sodę oczyszczoną i umieść go w lodówce. Wymieniaj raz na kilka miesięcy.

  Możesz także zastosować pochłaniacz zapachów do lodówki.

 6. Do czyszczenia kuchenki mikrofalowej użyj soku z cytryny. Wyciśnij go do miseczki z wodą i gotuj przez minutę. Wytrzyj mikrofalówkę do sucha. Możesz też do miski wrzucić gąbki, przy okazji je wyczyścisz i odkazisz.

 7. Kuchenki gazowe i elektryczne wymagają czyszczenia specjalnym środkiem usuwającym tłuszcz. Jeśli na kuchence znajdują się przypalone resztki jedzenia posmaruj je mleczkiem do czyszczenia i pozostaw na około 2 minuty. W tym czasie środek zadziała i zmiękczy zabrudzenia, dzięki czemu z łatwością je usuniesz

 8. Dno kosza na śmieci wyłóż ręcznikiem papierowym - nie będzie się brudził.

 9. Żeby zapobiec powstawaniu brzydkiego zapachu w koszu na śmieci, wsyp na dno sodę oczyszczoną.

 10. Przypalone garnki i patelnie szybko zamocz w ciepłej wodzie ze środkiem przeznaczonym do usuwania tłuszczu i resztek przypalonego jedzenia. Na silne przypalenia polecany zastosowanie specjalistycznych preparatów do usuwania przypaleń.

 11. Powierzchnia przedmiotów ze stali nierdzewnej po pewnym czasie może zmatowieć lub zostać zadrapana. Aby przywrócić jej połysk kup specjalny środek do konserwacji i polerowania stali nierdzewnej. Do czyszczenia używaj miękkiej szmatki i poleruj kolistymi ruchami. Równie skuteczne w pielęgnacji przedmiotów ze stali nierdzewnej będą oliwka dla dzieci lub oliwa z oliwek.

 12. Do czyszczenia zlewu ze stali nierdzewnej użyj specjalnego mleczka do czyszczenia. Rozprowadź je za pomocą gąbki po całej powierzchni zlewu. Osad i nalot przy odpływie wyczyść za pomocą starej szczoteczki do zębów. Całość wyczyść gąbką i spłucz wodą. Wytrzyj do sucha a następnie użyj środka do polerowania stali nierdzewnej.

 13. Do usunięcia kamienia z czajnika użyj środka odkamieniającego zgodnie z zaleceniami na opakowaniu lub octu. Wypełnij nim czajnik do 2/3 i zagotuj środek/ocet. Pozostaw w czajniku na 30 minut, wylej i zagotuj raz czystą wodę.

 14. Do wyczyszczenia czajnika ze stali nierdzewnej z zewnątrz potrzebne będzie Ci mleczko do szorowania i folia aluminiowa zwinięta w kulkę. Rozprowadź mleczko na czajniku z pomocą gąbki, zostaw na 5-10 minut, a następnie kolistymi ruchami czyść czajnik za pomocą kulki zrobionej z folii. Spłucz pozostałości mleczka, wytrzyj do sucha i wypoleruj, np. oliwą z oliwek.

 15. Do usuwanie tłustych plam ze ścian kuchennych, szafek i blatów użyj środka odtłuszczającego. Pozostaw go na plamie przez 10 minut, dzięki czemu jego aktywne składniki zadziałają i z łatwością usuniesz plamy. Na powierzchniach drewnianych używaj środków ze szczególną ostrożnością. Na początek wypróbuj ocet spirytusowy. Dopiero gdy on nie zadziała użyj chemicznego środka.

 

Polecane środki do czyszczenia kuchni:

 

 1. Ajax Professional Tłuszcz i Plamy, płyn czyszczący
 2. Cif Cream Lemon, mleczko czyszczące
 3. General Fresh Cytryna, chusteczki do pielęgnacji powierzchni ceramicznych
 4. Kamix, odkamieniacz
 5. Mr.Muscle, spray do piekarników i grilli
 6. Presto Clean, uniwersalne ściereczki czyszczące do kuchni
 7. Morana Uniwersalne, ściereczki
 8. Jan Niezbędny, rękawice supermocne
 9. Morana, czyścik do teflonu
 10. Oro, IP598, preparat do mycia, higieny lodówek i kuchenek mikrofalowych
Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen