Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Sprzątanie łazienki - 15 pomocnych patentów

środa, 21 październik 2015

Sprzątanie łazienki - 15 pomocnych patentów

Sprzątanie łazienki nie należy do najprzyjemniejszych czynności na świecie, ale znając kilka patentów możemy je znacznie przyśpieszyć i ułatwić. A dzięki temu nawet znienawidzoną czynność da się polubić.

 

Dziś mamy dla Was 15 patentów i trików, bardzo pomocnych przy porządkach w łazience.

 

1. Każdą powierzchnię w łazience możesz wyczyścić uniwersalnym preparatem czyszczącym do łazienek. Pamiętaj jednak by zawsze dać mu czas by zadziałał. Po rozprowadzeniu środka zostaw go na 5 do 15 minut i dopiero po tym czasie przystąp do czyszczenia.

 

2. Sprzątanie łazienki zacznij od wytarcia kurzy i odkurzenia. Rozpocznij od powierzchni położonych najwyżej i kieruj się ku podłodze.

 

3. Do wybielania fug w łazience użyj papki zrobionej z sody oczyszczonej i wody. Nałóż papkę na fugi i zostaw na 5 minut, a następnie wyszoruj małą szczoteczką. Na koniec wystarczy spłukać wodą. Do czyszczenie bardzo zabrudzonych i kolorowych fug polecamy specjalistyczny środek firmy Oro. Po wyczyszczeniu fug możesz zastosować preparat do impregnacji Oro, który zabezpiecza przed: tłuszczami, olejami, wilgocią, osadzającym się brudem i pleśni Chroni przed powstawaniem osadów kamienia i wapnia.

 

4. Kamień z armatury usuniesz nakładając na nią gazę nasączoną octem (lub roztworem wody i kwasku cytrynowego) na co najmniej 30 minut. Pozostałości z łatwością usuniesz za pomocą szczoteczki do zębów. Na mocno zakamieniony prysznic polecany stosowanie żelu Cillit Kamień i Rdza.

 

5. Osady, które gromadzą się wokół armatury wyczyścić nieużywaną szczoteczką do zębów i mleczkiem do czyszczenia.

 

6. Armaturę i wszelkie chromowane elementy nabłyszczysz przecierając je szmatką z kropelką oliwy z oliwek.

 

7. Do czyszczenia słuchawki prysznicowej użyj octu. Wlej go do foliowej torebki, włóż do niej słuchawkę, zawiąż gumką i zostaw, np. na całą noc. Rano nie będzie śladu po brudzie i kamiennym osadzie.

 

8. Żeby zapobiec parowaniu lustra najpierw umyj je wodą z octem, a następnie wypoleruj szmatką z mikrofibry z odrobiną szamponu. Lustro nie będzie parowało do kolejnego mycia. Możesz też zastosować płyn do szyb Clin Antypara.

 

9. Grzebienie i szczotki umyjesz przygotowując domowy płyn do ich czyszczenia. Łyżeczkę sody oczyszczonej, łyżeczkę szamponu oraz szklankę wody wymieszaj razem. Nieużywaną szczoteczkę do zębów zamocz w płynie i dokładnie umyj włosie szczotek usuwając cały brud. Soda oczyszczona ma właściwości odkażające i dezynfekujące, dlatego świetnie się tutaj sprawdzi.

 

10. Jeśli toaleta pokryje się osadem, wlej do muszli puszkę coca-coli. Zostaw na godzinę, spuść wodę, a będzie jak nowa. Aby nie dopuszczać do powstawania osadu zalecamy codzienne stosowanie płynu lub żelu do WC.

 

11. Raz w tygodniu wsyp do muszli szklankę sody oczyszczonej i spuść wodę. Soda zneutralizuje niemiłe zapachy. Na co dzień używaj też kostek do toalet.

 

12. Osad z mydła na wannie usuniesz sodą oczyszczoną. Na wilgotną gąbkę nasyp odrobinę sody i wyczyść wszystkie niechciane plamy. Dobrym i prostym rozwiązaniem na problem z dużym osadem jest zastosowanie pianki czyszczącej Cillit Bang.

 

13. Drzwi kabiny prysznicowej wyczyścisz wodą z octem, a w przypadku dużych zabrudzeń zastosuj płyn do czyszczenie kabin prysznicowych Oro. Plamy z pleśni usuniesz pastą z sody oczyszczonej i wody, a jeśli chcesz pozbyć się pleśni na dłuższy czas zastosuj preparat na pleśń marki Savo.

 

14. Pamiętaj by wszystkie czyszczone powierzchnie wytrzeć do sucha. Jeśli tego nie zrobisz szybciej będą się kurzyć, a osad z wody i mydła, będzie bardziej widoczny.

 

15. Do przeprowadzenia szybkich i codziennych porządków w łazience używaj jednorazowych chusteczek. Pomogą utrzymać porządek na co dzień niewielkim nakładem pracy. Przydadzą się do wytarcia umywalki, toalety czy plam na podłodze.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen