Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak pozbyć się przykrego zapachu z lodówki?

wtorek, 17 grudzień 2019

Lodówka powinna kojarzyć się ze świeżością, ale zdarza się, że wydobywa się z niej nieprzyjemny zapach. Szczególnie po świętach lub gdy o czymś zapomnisz, samo otwarcie drzwi będzie zniechęcać do jedzenia. Na początku wyrzuć więc to, co śmierdzi. Najczęściej będą to stare wędliny, nadpsute sery, słoiki z pleśniejącą zawartością oraz cebula czy inne warzywa lub owoce. Następnie umyj wszystkie półki, szufladki oraz wnętrze lodówki. Idealnie w tym celu sprawdza się woda z octem – to skuteczne, bezpieczne i tanie rozwiązanie. Nie zapomnij o miejscach trudno dostępnych, uszczelkach, otworze odpływowym.

Woda do mycia lodówki musi być letnia. Na rynku znajdziesz szereg dedykowanych preparatów, choć wspomniany ocet lub soda również poradzą sobie doskonale. Warto oczywiście zapoznać się z instrukcją obsługi, ponieważ niektóre lodówki mają specjalną powłokę, której nie wolno myć wodą z octem. Wówczas użyj wody z płynem do mycia naczyń.

Potem włóż rzeczy do lodówki. Warto intensywnie pachnące jedzenie wkładać do dedykowanych pojemników.  Żeby zneutralizować zapachy, można również włożyć do lodówki koci żwirek. Sprawdza się również rozsypana na półmisku mielona kawa lub cytryna pokrojona na plasterki. Czasem wystarczą tylko jej skórki. Świetnym pochłaniaczem zapachów jest również rozsypana na talerzyku soda oraz połówka jabłka. Owoce wykorzystane w roli odświeżaczy trzeba zmieniać, żeby same nie stały się źródłem nieprzyjemnych woni.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen