Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów?

Poniedziałek, 24 czerwiec 2019

Bywa krępujące, nieprzyjemne dla otoczenia i dla nas, ale często ciężko sobie poradzić z nieprzyjemnym zapachem butów. Częściej oczywiście będziemy mieć takie kłopoty, gdy nosimy obuwie ze sztucznych materiałów lub aktywnie trenujemy. Zdarza się również, że stopy po prostu bardzo się pocą i niewiele można z tą dolegliwością zrobić.

Pamiętaj, by wybierać dobre buty wykonane z naturalnych materiałów, a także zakładać je na czystą nogę lub skarpetkę. Przepocone trzeba przewietrzyć, wilgotne wypchać gazetami i suszyć w dobrze wentylowanym miejscu. Jeśli możesz, to obuwie wypierz w pralce. Jeśli nie, to jest klika sposobów, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Możesz wkładać do środka plasterki cytryny i zostawić tam na kilka dni – najlepiej do czasu, aż wyschną. Cuda zdziała również wsypany na kilkanaście godzin proszek do prania lub soda oczyszczona. Nie zapomnij oczywiście wytrzepać butów przed ich założeniem. Sprawdzi się także mieszanka kwasku cytrynowego i soli.

Miłośnicy kotów mogą wykorzystać żwirek pochłaniający zapachy. Wystarczy, że zostawisz go w butach na całą noc. Podobnie zadziała również spryskanie środka lakierem do włosów.

Bakterie i nieprzyjemne zapachy znikną również wtedy, gdy włożysz buty na całą noc do zamrażarki. Oczywiście spakuj je do szczelnej reklamówki i ją zawiąż.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen