Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Poznaj kilka zastosowań folii aluminiowej w domu!

wtorek, 29 czerwiec 2021

Najczęściej korzystasz z niej, piekąc ciasta, mięsa czy ryby, organizując grilla lub przygotowując suchy prowiant na wycieczkę – folia aluminiowa ma również mnóstwo innych, mniej oczywistych zastosowań. Warto je poznać i z nich korzystać.

Ostrzenie nożyczek

Jednym z mniej oczywistych zastosowań folii aluminiowej jest ostrzenie nożyczek. Wystarczy oderwać niewielki arkusz folii, zgiąć go kilkukrotnie formując w kształt prostokąta, a następnie pociąć nożyczkami na małe fragmenty. Co ważne, folię staramy się ciąć pod różnymi kątami, dzięki czemu pracujemy nad całą powierzchnią ostrzy. Wystarczy kilka chwil i nożyczki naostrzone.

Przeciwko elektryzowaniu tkanin

Jeśli masz dość elektryzujących się ubrań, przy okazji kolejnego prania do bębna pralki wraz z odzieżą wrzuć uformowaną z folii aluminiowej kulkę wielkości pięści. Materiał zneutralizuje ładunki elektryczne, dzięki czemu Twoje ubrania będą się mniej elektryzować.

Usuwanie przypalonego tłuszczu

Zwinięta w kulkę folia aluminiowa to wytrzymały zmywak, który pomoże w pozbyciu się trwałych zabrudzeń z wielu metalowych powierzchni. Folii możesz używać do czyszczenia przypalonych patelni, żeliwnych naczyń, wnętrza piekarnika czy grilla. Oczywiście w przypadku delikatnych powierzchni należy zachować ostrożność, by ich nie porysować.

Czyszczenie srebra

Folia aluminiowa, sól morska i woda to jeden ze sprawdzonych sposobów na oczyszczenie i nabłyszczenie srebrnych naczyń lub sztućców. Wystarczy przygotować roztwór wody z solą, dodać do niego kilka kawałków aluminiowej folii i zalać nim srebrne precjoza.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen