Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak pozbyć się uporczywych plam na obrusie?

środa, 23 czerwiec 2021

Jeżeli nie chcesz korzystać z ogólnodostępnych wybielaczy, nieestetyczne plamy po kawie, winie, herbacie czy czerwonym barszczu, a także wszelkie tłuste zabrudzenia możesz próbować usunąć z obrusu przy wykorzystaniu tzw. domowych sposobów na plamy.

Najlepszym sposobem na zabrudzenia od produktów barwiących, takich jak wino czy kawa jest zwykła sól kuchenna. Na zmoczoną plamę nanosimy sól i odczekujemy chwilę, by wchłonęła wilgoć wraz z barwnikiem. Następnie plamę spłukujemy zimną wodą. Jeśli zabrudzenie nie chce ustąpić, procedurę możemy powtarzać kilka razy. Alternatywą dla soli jest proszek do pieczenia lub soda oczyszczona. Wystarczy wymieszać je z wodą i nałożyć na plamę, a następnie spłukać. Do wywabiania kolorowych plam możemy używać również roztworu octu z wodą (dwie łyżki octu na szklankę wody) czy wodę utlenioną – ma właściwości odbarwiające, w związku z czym nie sprawdzi się przy czyszczeniu kolorowych tkanin. Usuwanie tłustych plam od masła czy tłuszczu z mięsa jest jeszcze łatwiejsze. Bezpośrednio na palmę możemy nasypać odrobinę mąki kukurydzianej, która wchłonie tłuszcz, a przed praniem obrusu w tłuste plamy wetrzeć płyn do naczyń lub cały obrus zamoczyć w wodzie z octem - gdy do takiej mieszanki dodasz alkohol etylowy, z łatwością pozbędziesz się trudnych plam z oleju.

Domowych metod na walkę z plamami szpecącymi powierzchnię obrusów jest całe mnóstwo. Warto zaczynać od tych najprostszych, bo w wielu przypadkach okazują się zupełnie wystarczające. Gdy zabrudzenie nie ustępuje, można się wspomóc tradycyjnymi detergentami lub sięgnąć po silniejszy odplamiacz.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen