Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Czym czyścić porcelanę?

czwartek, 1 lipiec 2021

Osady od kawy i herbaty to podstawowy problem, z jakim borykają się użytkownicy różnorodnych naczyń ceramicznych. Niestety zmywarki i tradycyjne detergenty nie zawsze radzą sobie z takimi zabrudzeniami. Poza tym mycie delikatnej porcelany w zmywarce budzi wiele obaw i część osób cenne naczynia woli myć ręcznie. Jak się do tego zabrać? Czego możesz potrzebować?

Ręczne mycie porcelany

Podstawowym sposobem na usunięcie nieestetycznych osadów jest po prostu namoczenie brudnego naczynia i umycie go z wykorzystaniem zwykłego płynu do naczyń i miękkiej gąbki - zmywaka kuchennego. W przypadku starszych osadów, które mocno przywarły do powierzchni ceramiki, skutecznym środkiem czyszczącym może okazać się sok z cytryny, ewentualnie soda oczyszczona. Sok z cytryny możesz bezpośrednio wycisnąć do zabrudzonej filiżanki czy kubka i zmieszać z wodą – taki roztwór z łatwością poradzi sobie z większością osadów. Gdy porcelanowe naczynia lub drobne ozdoby są zabrudzone również od zewnątrz, przygotuj dla nich kąpiel w sodzie oczyszczonej. Potrzebna będzie do tego plastikowa miska (mniejsze ryzyko stłuczenia porcelany), ciepła woda i torebka sody oczyszczonej. Wystarczy kilka chwil, by agresywny roztwór rozpuścił trwałe zabrudzenia i porcelana ponownie wyglądała jak nowa.

Pamiętaj, by przy czyszczeniu porcelany zachować szczególną ostrożność. Najbardziej narażone na przypadkowe uszkodzenie są porcelanowe ozdoby o nieregularnych kształtach, w tym różnego rodzaju figurki. Do ich czyszczenia wykorzystuj miękkie zmywaki kuchenne i łagodnie działające detergenty, ewentualnie sok z cytryny. Staraj się również nie szorować porcelany, zwłaszcza malowanej.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen