Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Poznaj domowe sposoby na chwasty!

środa, 2 luty 2022

Mechaniczne usuwanie chwastów i mchu z łączeń płyt chodnikowych lub kostki brukowej jest nie tylko pracochłonne, ale i mało efektywne. Chwasty szybko odrastają i pielenie trzeba zaczynać od nowa. Dlatego wszędzie tam, gdzie nie uprawiamy innych roślin, z powodzeniem możemy stosować środki nie tylko niszczące już istniejące chwasty, ale także hamujące rozwój nowych.

Sól, ocet spirytusowy i soda oczyszczona przeciwko chwastom

Jeśli nie chcesz stosować tradycyjnych oprysków, ich sprawdzonym zamiennikiem są tanie produkty dostępne w każdym domu. Doskonałym środkiem do zwalczania chwastów jest zwykła sól kuchenna. Wystarczy rozsypać ją w miejscach, z których chcemy pozbyć się chwastów i polać wodą. Zasolona ziemia jest niesprzyjającym środowiskiem dla wzrostu roślin, dlatego nie można stosować tej metody w rabatach kwiatowych. Soli najlepiej używać do zwalczania chwastów wyrastających w miejscach łączenia płyt chodnikowych i kostki brukowej. Podobne działanie do soli wykazuje soda oczyszczona. W tym przypadku zamiast gruntu sodą posypujemy listki młodych chwastów. Soda jest sprawdzonym środkiem w walce z mniszkiem lekarskim.

Innym popularnym i ekologicznym produktem do zwalczania chwastów jest ocet, najlepiej spirytusowy. Wystarczy wybrać słoneczny dzień i spryskać z nim chwasty. Ocet spali liście i chwasty zaginą. W odróżnieniu od soli i sody oczyszczonej oprysk z octu z powodzeniem można stosować na chwasty również w uprawach, na rabatach z kwiatami i grządkach z warzywami. Trzeba jedynie uważać, by przez przypadek nie opryskać uprawianych roślin.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen