Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak się pozbyć moli z ubrań?

środa, 12 styczeń 2022

Gdy w mieszkaniu zauważysz latające owady wyglądem przypominające miniaturowe ćmy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że są to mole ubraniowe. Dorosłe osobniki nie są groźne, ale znoszą jaja, z których wylęgają się larwy, żywiące się różnego rodzaju materiałami. Niedojrzałe osobniki mogą zniszczyć nie tylko starą, skórzaną kurtkę, ale i nowiutki, drogi kożuch lub płaszcz.

Odstraszanie zapachami

Najpopularniejszą metodą walki z molami ubraniowymi jest ich odstraszanie przy pomocy zapachów. Owady są bardzo wrażliwe na intensywne, naturalne i sztuczne substancje zapachowe. Do ich odstraszania możemy stosować zarówno powszechnie dostępne zioła oraz przyprawy, na przykład suszoną lawendę, miętę, listki laurowe czy ziele angielskie, jak i toaletowe kostki zapachowe czy specjalne zawieszki przeciw molom. Ciekawym wyborem są owoce kasztanowca. Choć zapach kasztanów jest dla nas niemal niewyczuwalny, to jednak na mole działa odstraszająco. Odstraszać może również zapach farb drukarskich. Dlatego półki w szafach warto wykładać starymi gazetami.

Wietrzenie odzieży

Równie ważne, jak odstraszanie dorosłych moli, są działania mające na celu zniszczenie ich jaj i drobnych larw, jeszcze zanim wyrządzą nieodwracalne szkody. W tym celu cenne rzeczy, zwłaszcza kurtki, płaszcze, kożuchy i marynarki należy co pewien czas przewietrzyć, wystawiając na krótki czas na słońce lub mróz. Zarówno promienie słoneczne, jak i niskie temperatury powietrza są zabójcze dla tych drobnych owadów, zwłaszcza w pierwszych stadiach ich rozwoju.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen