Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Czym usunąć klej błyskawiczny?

piątek, 11 luty 2022

Błyskawiczny klej uniwersalny, który w kilka sekund łączy materiały wykonane z tworzyw sztucznych, drewna, ceramiki, szkła, a nawet metalu to przydatny materiał naprawczy, z którego chętnie korzysta wiele osób. Jego zaletą jest niska cena, dużą uniwersalność, skuteczność i łatwość stosowania. Niestety ze względu na właściwości szybkiego wiązania, gdy przez przypadek zabrudzimy nim skórę dłoni lub dowolnego rodzaju przedmiot, możemy mieć problem, by się go pozbyć. W tym przypadku zwykła woda nie wystarczy.

Alkohol i aceton

Najlepszymi domowymi rozpuszczalnikami, które z łatwością poradzą sobie z zaschniętym klejem błyskawicznym, są zmywacze do paznokci (z acetonem) oraz alkohol, najlepiej wysokoprocentowy, taki jak spirytus rektyfikowany. Wystarczy zmoczyć wacik kosmetyczny lub zwykłą chusteczkę higieniczną odrobiną spirytusu, ewentualnie zmywaczem do paznokci i przetrzeć plamę z kleju. Co ważne, im szybciej zadziałasz, tym łatwiej pozbędziesz się zabrudzenia.

Sól kuchenna i olej roślinny

Do usuwania kleju ze skóry dłoni nadają się również ogólnodostępne środki spożywcze. Ich zaletą jest mniejsze ryzyko podrażnienia skóry. Najpierw zabrudzone miejsce przemywamy ciepłą wodą z mydłem, następnie zaciek z kleju posypujemy solą kuchenną i rozcieramy, aż klej się złuszczy. Zamiennikiem soli może być dowolnego rodzaju olej roślinny. W tym przypadku namaczamy wacik kosmetyczny, papierowy ręcznik lub chusteczkę w oleju i przecieramy zabrudzone klejem miejsce. Zajmie to kilka minut, ale klej po chwili powinien zacząć się łuszczyć i odpadać.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen