Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Plamy potu na ubraniach - jak się ich pozbyć?

środa, 25 sierpień 2021

Nieestetyczne zabrudzenia pod pachami sprawiają, że wciąż dobre t-shirty, koszule czy bluzki praktycznie nie nadają się do ponownego użycia. Ich źródłem jest pot, zwłaszcza gdy zmiesza się z antyperspirantem. Powstałe w ten sposób plamy są trudne do usunięcia przy wykorzystaniu tradycyjnych środków piorących. Istnieją jednak sposoby, by sobie z nimi poradzić.

Jak usunąć z odzieży żółte plamy od potu?

Podstawowym sposobem na likwidację wszelkich plam, w tym zabrudzeń od potu są ogólnodostępne środki chemiczne. W przypadku odzieży kolorowej stosujemy odplamiacze, a przy odzieży białej wybielacze. Niestety tego typu preparaty nie mogą być używane z delikatnymi tkaninami – mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia. W takiej sytuacji warto wesprzeć się metodami domowymi, sięgając po takie produkty spożywcze jak sok z cytryny, ocet spirytusowy czy sól. Wystarczy przygotować odpowiednią mieszankę i nałożyć ją bezpośrednio na plamę, przed praniem.

Sok z cytryny możemy stosować na plamy od potu na ubraniach jasnych i białych. Wystarczy, że wyciśniesz odrobinę soku z cytryny bezpośrednio na plamę i zaplamioną koszulkę czy bluzkę wystawisz na działanie słońca – plama powinna zniknąć. Przy małych zabrudzeniach dobrze sprawdza się ocet, a gdy plamy nie chcą ustąpić, pasta z octu i sody oczyszczonej w proporcji 2:3. Przed praniem przepoconych ubrań możesz stosować również specjalne płukanki z octu i soli, które pomagają w rozpuszczaniu świeżych zabrudzeń.

Jeśli zależy Ci na całkowitym usunięciu plamy od potu, liczyć się będzie szybkość działania. Nie pozwól plamie zupełnie wyschnąć. W innym przypadku skuteczność domowych metod może okazać się niewystarczającą.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen