Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak myć panele winylowe?

Poniedziałek, 16 sierpień 2021

Wodoodporne panele winylowe coraz częściej zdobią podłogi nie tylko w kuchniach czy łączących się z salonem aneksach kuchennych, ale także w przedpokojach, łazienkach, pokojach dziecięcych oraz sypialniach. Ich duża wytrzymałość w połączeniu z atrakcyjnym wyglądem i łatwością montażu sprawia, że są one doskonałą alternatywą dla klasycznych paneli laminowanych czy drewnianych.

Czy mycie paneli winylowych jest bezpieczne?

W odróżnieniu od klasycznych paneli laminowanych, a tym bardziej drewnianych, panele winylowe są wykonane z materiałów nienasiąkliwych, a zatem bez obaw można czyścić je na mokro. Do ich zmywania możemy stosować zarówno czystą wodę, jak i popularne preparaty o właściwościach czyszczących oraz nabłyszczających – najlepiej sięgać po preparaty uniwersalne lub dedykowane panelom winylowym. Unikaj stosowania wybielaczy i innych produktów o silnym działaniu odbarwiającym – możesz w nieodwracalny sposób uszkodzić panele. Do zmywania paneli winylowych używaj miękkiej szmatki, najlepiej z mikrofibry lub klasycznego mopa. Możesz korzystać z zimnej lub ciepłej wody. Nie stosuj jednak cieszących się coraz większą popularnością mopów parowych – pod wpływem wysokiej temperatury wierzchnia warstwa dekoracyjna paneli może się skurczyć lub popękać.

Użytkowanie i codzienna pielęgnacja paneli winylowych jest naprawdę łatwa. Takie panele możesz czyścić na sucho lub mokro, pamiętając jedynie o stosowaniu miękkich ściereczek, które nie porysują ich dekoracyjnej powierzchni. Takie panele można czyścić ręcznie lub mechanicznie z wykorzystaniem robota sprzątającego, w tym urządzenia z funkcją mopa.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen