Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wyczyścić termos z osadu?

Poniedziałek, 6 grudzień 2021

Większości osób termos kojarzy się przede wszystkim z dłuższymi wyjazdami, biwakami pod chmurką lub górską wspinaczką. Tymczasem jest to niezwykle popularny sprzęt powszechnie stosowany przez zawodowych kierowców i wiele innych osób pracujących w terenie. Jeśli z termosu korzystasz często, naucz się właściwie o niego dbać.

Czyszczenie wnętrza termosu

W związku z tym, że termos zwykle wykorzystywany jest do przechowywania gorących napojów, takich jak herbata lub kawa, na jego wewnętrznych ściankach z czasem pojawiają się nieestetyczne odbarwienia – jeśli wnętrze termosu płuczesz po każdym użyciu, nie powinno być z tym problemów. Do usunięcia trwałych osadów z herbaty lub kawy możesz użyć sody oczyszczonej, ewentualnie proszku do pieczenia lub pokruszonej tabletki do zmywarki. Wybrany środek wsypujesz do wnętrza termosu i zalewasz wrzątkiem. Odczekaj godzinę lub dłużej, wylej zawartość i dokładnie wypłucz pod bieżącą wodą.

Czyszczenie korka termosu

Elementem szczególnie narażonym na odkładanie się różnego rodzaju osadów jest korek termosu. Do jego czyszczenia używaj miękkiej szczotki lub gąbki, płynu do naczyń i gorącej wody. Jeśli korka nie czyścisz regularnie, w usunięciu trwałych osadów powinna pomóc kąpiel w roztworze z sody oczyszczonej. Wystarczy do niewielkiej miseczki wlać gorącą wodę, wsypać łyżeczkę sody i zamieszać, a następnie na minimum godzinę umieścić w niej zabrudzony korek. Pamiętaj, by go zablokować, inaczej wypłynie na wierzch i się nie wymoczy. Po godzinnej kąpieli korek wystarczy wypłukać pod bieżącą wodą i gotowe.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen