Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak usunąć rdzę z roweru?

wtorek, 7 grudzień 2021

Stalowe elementy rowerów to elementy szczególnie narażone na uszkodzenia i rdzewienie. Zaniedbany rower nie tylko nieestetycznie wygląda, ale z czasem jego konstrukcja słabnie i dalsze użytkowanie takiego sprzętu przestaje być bezpieczne. Dlatego zawsze warto dbać o rower i regularnie go konserwować. A co zrobić z już zardzewiałymi elementami roweru?

Mechaniczne usuwanie rdzy

Jednym z podstawowych sposobów na pozbycie się rdzawego nalotu, polecanym zwłaszcza w przypadku poważnych zniszczeń dokonanych przez korozję jest mechaniczne czyszczenie zardzewiałych elementów. W takim przypadku rower najczęściej trzeba rozłożyć na części pierwsze i każdy zardzewiały element poddać piaskowaniu lub ręcznemu szlifowaniu. W tym przypadku trzeba się liczyć z koniecznością ponownego malowania wyszlifowanych części. Proces mechanicznego usuwania rdzy jest czasochłonny, ale i wyjątkowo skuteczny.

Chemiczne usuwanie rdzy

W przypadku niewielkich ognisk rdzy, zamiast szlifowania całego elementu i związanej z tym konieczności jego ponownego malowania, można skorzystać z powszechnie dostępnych środków chemicznych. W sprzedaży znajdziesz mnóstwo profesjonalnych odrdzewiaczy, ale równie dobrze możesz skorzystać z obecnego w każdym domu octu, kwasku cytrynowego lub sody oczyszczonej. Najskuteczniejsza jest pasta z sody. Wystarczy zmieszać ją z odrobiną wody i nałożyć na wcześniej oczyszczone, zardzewiałe punkty. Po odczekaniu kilku godzin takie miejsca należy wyszorować szczoteczką do zębów lub kuchennym druciakiem, a następnie przetrzeć wilgotną szmatką.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen