Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak prać kurtkę?

piątek, 3 grudzień 2021

Ze względu na rodzaj stosowanych materiałów oraz obecność wewnętrznej warstwy ocieplenia pranie zimowych kurtek może sprawić wiele problemów. Znacznie łatwiej pierze się kurtki nieocieplane, dedykowane okresom przejściowym, choć ze względu na hydrofobowe właściwości wielu z nich, również i w tym przypadku część osób może mieć pewne problemy.

Pranie kurtek z membraną, przeciwdeszczowych i wodoodpornych

Jeśli przetarcie powierzchni takiej kurtki wilgotną ściereczką okaże się niewystarczające i chcesz taką odzież w końcu porządnie wyprać w pralce, przestrzegaj zaleceń producenta. Szczególnie narażone na uszkodzenia są kurtki z membraną. Pamiętaj, by prać je w niskich temperaturach, z wykorzystaniem dedykowanych detergentów. Nie korzystaj z ogólnodostępnych środków piorących, bo mogą zniszczyć syntetyczny, specjalny materiał.

Pranie kurtek zimowych

Syntetyczne wypełnienia źle reagują na wysokie temperatury, w związku z czym puchowe i pikowane kurtki zawsze należy prać w letniej wodzie (maksimum to 40 stopni Celsjusza). Używaj do tego dedykowanych środków piorących, które nie zniszczą warstwy ocieplenia (puchu) i nie przyczynią się do odbarwienia syntetycznej tkaniny wierzchniej. Wybierz program pranie delikatne i nastaw na niskie obroty wirowania.

Równie ważne jak samo pranie jest odpowiednie suszenie kurtek, zwłaszcza kurtek zimowych, które po wyjęciu z pralki są nasiąknięte wodą i bardzo ciężkie. Jeśli dysponujesz suszarką bębnową, nie będzie z tym większego problemu. Gdy kurtkę suszysz na sznurkach, spróbuj rozłożyć ją na płasko. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko powstania deformacji.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen