Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wyczyścić szklany wazon?

piątek, 28 październik 2022

Czyszczenie szklanych naczyń nie wydaje się niczym trudnym. Wystarczy czysta woda i płyn do naczyń, miękka gąbka lub ściereczka, a następnie dokładne spłukanie szklanego naczynia pod bieżącą wodą, by pozbyć się piany i tym samym wyeliminować ryzyko wystąpienia zacieków. Ze szklanymi, zwłaszcza wąskimi i smukłymi wazonami może być jednak trudniej.

Nabłyszczająca alternatywa dla płynu do naczyń

Jeśli chcesz być bardziej eko, do czyszczenia szklanych wazonów zamiast tradycyjnego płynu do naczyń możesz wykorzystać naturalną mieszankę na bazie wody i soku z cytryny lub octu spirytusowego. Tego typu mieszanka zadziała podobnie jak płyn do naczyń. Jest przy tym całkowicie bezpieczna dla szkła i kryształów oraz środowiska naturalnego. Cytrynę można wykorzystać również do nabłyszczania szklanego wazonu od zewnątrz. Wystarczy kawałek skórki cytryny. Przecieramy nim całą zewnętrzną powierzchnię wazonu, a następnie polerujemy miękką, delikatną ściereczką.

Gdy we wnętrzu wąskiego i wysokiego wazonu pojawią się nieestetyczne osady od wody, zamiast usuwać je mechanicznie przy pomocy specjalnego wyciora lub gąbki, ryzykując przy tym zarysowanie szkła, lepiej skorzystać z płynu, który rozpuści nieestetyczne, mineralne lub biologiczne pozostałości. Doskonale w tej roli sprawdza się ocet spirytusowy. Wystarczy wymieszać ocet z wodą w minimalnej proporcji 1 do 10, wlać mieszankę do wnętrza wazonu i odczekać, aż osady się rozpuszczą. Przy trudnych zabrudzeniach pomocny może okazać się również popularny napój gazowany typu cola oraz tabletki zawierające w sobie kwas acetylosalicylowy, najlepiej musujące, typu Alka-Seltzer.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen