Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak pozbyć się zapachu plastiku w czajniku elektrycznym?

środa, 2 listopad 2022

Kupiłaś nowy czajnik elektryczny i chcesz się pozbyć z jego wnętrza charakterystycznej woni plastiku? Nic trudnego! Wystarczy odrobina cierpliwości i dostępne w niemal każdej kuchni produkty ogólnego przeznaczenia - soda oczyszczona, ocet lub cytryna.

Domowi niszczyciele zapachów

Najbezpieczniejszym i jednocześnie w pełni ekologicznym sposobem na zneutralizowanie zapachu plastiku jest zagotowanie w nowym czajniku wody z dodatkiem cytrynowego soku. Skuteczność zabiegu zależy od ilości użytego soku. Minimum to sok z 1-2 cytryn. Optimum to sok z 3-4 owoców. Jeśli chcesz zaoszczędzić, zamiast soku z cytry możesz użyć cytrynowej skórki. Efekt będzie podobny, jednak wówczas procedurę gotowania wody trzeba zwykle kilkukrotnie powtarzać. Oczywiście za każdym razem do czajnika należy nalać świeżej wody.

Zamiast cytryny do usunięcia nieprzyjemnego zapachu plastiku możesz wykorzystać sodę oczyszczoną lub ocet. W pierwszym przypadku wystarczą 3 łyżeczki sody na litr wody. W drugim potrzeba około 100 ml octu na 1 l wody. Niestety ocet, zwłaszcza spirytusowy pozostawi po sobie ostrą woń i po jego użyciu czajnik zawsze trzeba starannie wypłukać, niekiedy kilkukrotnie. Niekiedy konieczne może być dwu- trzykrotne zagotowanie wody i jej wylanie.

Zapach plastiku może pojawić się również w czajnikach starych, nieużywanych przez dłuższy czas. Podobnie jak w przypadku sprzętu zupełnie nowego, procedura neutralizacji nieprzyjemnej, syntetycznej woni jest podobna. Do wody dodajemy sok z cytryny, sodę lub ocet, gotujemy i następnie czajnik dokładnie płuczemy.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen