Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak prasować plisowaną spódnicę?

Poniedziałek, 24 październik 2022

Prasowanie plisów nie musi być takie trudne, jak Ci się wydaje. Wystarczy odrobina cierpliwości, poręczne żelazko i trzymanie się kilku prostych zasad. Co zatem zrobić, by nie naruszyć idealnych linii oryginalnych zakładek?

Podstawowe zasady prasowania plisowanego materiału

Jeśli chcesz ułatwić sobie pracę, plisowane sukienki i spódnice zawsze staraj się prasować, gdy wciąż są lekko wilgotne. Dzięki temu łatwiej i szybciej wyprasujesz drobne zagniecenia, tym samym ograniczysz ryzyko przypadkowego zniszczenia równej linii charakterystycznej harmonijki.

Przed przystąpieniem do prasowania rozłóż sukienkę lub spódniczkę na desce i korzystając z metalowych spinaczy, ewentualnie z tradycyjnych wsuwek do włosów, pospinaj ze sobą poszczególne plisy. Dzięki temu prasowanie będzie łatwiejsze i nie uszkodzisz oryginalnych, fabrycznych zagięć. Plisowaną odzież zawsze prasujemy wzdłuż linii plisów, nigdy nie w poprzek. Pamiętaj, żeby do spięcia zakładek używać wyłącznie metalowych spinaczy lub wsuwek. Elementy plastikowe mogą się stopić podczas prasowania i zniszczyć materiał. Staraj się nie przesuwać żelazka bezpośrednio po spinaczach. W takich miejscach na tkaninie mogą pojawić się nieestetyczne odgniecenia. Każdą plisę prasuj osobno, po kolei.

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, zamiast tradycyjnego żelazka, do prasowania plisowanych tkanin używaj generatora pary. W takim wariancie plisowaną spódnicę lub sukienkę wystarczy zawiesić na wieszaku i od góry do dołu przesuwać po niej parujące żelazko. Bezdotykowe prasowanie jest szybsze i bezpieczniejsze.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen