Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wyczyścić ramy okienne PCV?

wtorek, 22 marzec 2022

Usuwanie z plastikowych ram okiennych typowych zabrudzeń, różnego rodzaju zacieków i śladów po owadach to żaden problem. Zwykle wystarczy ciepła woda i miękka ściereczka lub gąbka. Problem pojawia się w mieszkaniach, w których pali się papierosy, a także wówczas, gdy okna mają już kilkanaście lat. Zżółknięte ramy można spróbować wybielić. W tym celu należy przygotować oczyszczającą mieszankę z dostępnych w domu składników.

Pasta z octu, sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego

Sprawdzonym sposobem na odświeżenie wyglądu pożółkłego plastiku jest przygotowanie wybielającej pasty na bazie sody oczyszczonej. To silny środek wykorzystywany m.in. do wybielania plam. Do przygotowania pasty wykorzystujemy sodę oczyszczoną, niewielką ilość octu spirytusowego i kwasku cytrynowego. Powstałą pastę w sposób równomierny nanosimy na wcześniej umytą ramę okienną, odczekujemy kilkanaście minut, a następnie zmywamy. Wygodniejszą metodą może być przygotowanie płynnego roztworu na bazie octu i kwasku cytrynowego zmieszanego z wodą (proporcja pół szklanki octu, pół szklanki wody i saszetka kwasku cytrynowego 20 g lub dwie łyżeczki soku z cytryny). Przygotowany roztwór przelewamy do ręcznego spryskiwacza i nanosimy na ramę okienną. Oczywiście czyszczący płyn możemy wcierać w ramę przy pomocy ściereczki.

Ocet, kwasek cytrynowy i soda oczyszczona pozwolą pozbyć się delikatnych, żółtych plam. Niestety w przypadku starych, zaniedbanych ram okiennych, nawet najsilniejsze środki wybielające okażą się bezradne. Pamiętaj, by do czyszczenia pożółkłego plastiku nie wykorzystywać wybielaczy na bazie chloru. To prosty sposób do zniszczenia okien.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen