Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Dlaczego warto używać ocet podczas prania?

czwartek, 17 marzec 2022

Czy wiesz, że zamiast płynu do zmiękczania tkanin możesz użyć zwykłego octu? Uważaj tylko, żeby nie przesadzić z jego ilością. W innym przypadku tkaniny przesiąkną jego ostrym zapachem. Ocet spirytusowy ma również wiele innych przydatnych właściwości. Jakie z nich są szczególnie użyteczne, jeśli chodzi o pranie?

Ochrona przed blaknięciem kolorowych tkanin

Jeśli pierzesz rzeczy kolorowe w rękach lub pralce automatycznej, dodaj do wody niewielką ilość spirytusowego octu - ćwierć szklanki powinno wystarczyć. Ocet pomaga zachować intensywny, naturalny kolor tkanin, zapobiegając ich blaknięciu. To szczególnie przydatne, gdy pierzesz rzeczy o wyrazistych kolorach, na przykład czerwone lub czarne.

Zapobieganie elektryzowaniu tkanin

Jedną z cennych właściwości octu dodanego do prania, jest zmniejszenie podatności tkanin na elektryzowanie. Niewielką ilość octu dodaj do wody podczas prania swetrów, sukienek czy bluzek, a szybko zauważysz, że odzież przestała się elektryzować.

Wybielanie i usuwanie plam

Ocet sprawdza się również w charakterze wybielacza. Już jego niewielka ilość pomoże w zmniejszeniu widocznych żółtych plam od potu, ochroni białe tkaniny przed szarzeniem i odświeży wygląd zużytych, delikatnie już pożółkłych, białych koszulek. Po wymieszaniu octu z sodą oczyszczoną otrzymasz silny związek o właściwościach odplamiających. Używaj go z rozwagą, by nie zniszczyć tkaniny. Ocet pomaga również w neutralizowaniu nieprzyjemnych zapachów i dezynfekcji, co jest szczególnie przydatne przy praniu strojów sportowych, bielizny, ręczników oraz pościeli.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen