Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Szanowni Klienci, w związku ze zmianami organizacyjnymi w naszej firmie w najbliższym okresie czas przygotowania towaru do wysyłki (spakowanie paczki i przekazanie kurierowi) może wydłużyć się do 3 dni roboczych. Za wszystkie problemy i utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość Zespół Clineo.

Dlaczego warto używać ocet podczas prania?

czwartek, 17 marzec 2022

Czy wiesz, że zamiast płynu do zmiękczania tkanin możesz użyć zwykłego octu? Uważaj tylko, żeby nie przesadzić z jego ilością. W innym przypadku tkaniny przesiąkną jego ostrym zapachem. Ocet spirytusowy ma również wiele innych przydatnych właściwości. Jakie z nich są szczególnie użyteczne, jeśli chodzi o pranie?

Ochrona przed blaknięciem kolorowych tkanin

Jeśli pierzesz rzeczy kolorowe w rękach lub pralce automatycznej, dodaj do wody niewielką ilość spirytusowego octu - ćwierć szklanki powinno wystarczyć. Ocet pomaga zachować intensywny, naturalny kolor tkanin, zapobiegając ich blaknięciu. To szczególnie przydatne, gdy pierzesz rzeczy o wyrazistych kolorach, na przykład czerwone lub czarne.

Zapobieganie elektryzowaniu tkanin

Jedną z cennych właściwości octu dodanego do prania, jest zmniejszenie podatności tkanin na elektryzowanie. Niewielką ilość octu dodaj do wody podczas prania swetrów, sukienek czy bluzek, a szybko zauważysz, że odzież przestała się elektryzować.

Wybielanie i usuwanie plam

Ocet sprawdza się również w charakterze wybielacza. Już jego niewielka ilość pomoże w zmniejszeniu widocznych żółtych plam od potu, ochroni białe tkaniny przed szarzeniem i odświeży wygląd zużytych, delikatnie już pożółkłych, białych koszulek. Po wymieszaniu octu z sodą oczyszczoną otrzymasz silny związek o właściwościach odplamiających. Używaj go z rozwagą, by nie zniszczyć tkaniny. Ocet pomaga również w neutralizowaniu nieprzyjemnych zapachów i dezynfekcji, co jest szczególnie przydatne przy praniu strojów sportowych, bielizny, ręczników oraz pościeli.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen