Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wybielić firanki domowymi sposobami?

środa, 30 marzec 2022

W sprzedaży znajdziesz wiele profesjonalnych wybielaczy, które mogą pomóc w skutecznym wybieleniu pożółkłych firan. Jeśli nie chcesz korzystać z tego typu produktów, możesz wspomóc się tanimi, dostępnymi w każdym domu środkami. Silne właściwości wybielające wykazuje m.in. ocet spirytusowy, soda oczyszczona, sól kuchenna, proszek do pieczenia czy sok z cytryny.

Moczenie białych firanek w roztworze z soli

Jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na odświeżenie wyglądu domowych firan jest ich wymoczenie w solnym roztworze. Najlepszy efekt uzyskasz wówczas, gdy firany będą już wyprane i wypłukane. Wystarczy, że do miski z letnią wodą dodasz od kilku do kilkunastu łyżek soli kuchennej. Poczekasz, aż sól się rozpuści, a następnie w przygotowanym roztworze zamoczysz firany. Zwykle wystarczy kilka godzin kąpieli, by firany zyskały jaśniejszy, świeższy kolor.

Pranie firan z sodą oczyszczoną

Znacznie prostszą metodą wybielania firanek, niż ich moczenie w roztworze z soli, jest użycie do ich prania sody oczyszczonej. Wystarczy 1-2 łyżeczki sody dodanej do proszku lub jako jego zamiennik, by firany odzyskały naturalnie biały, intensywny kolor. Co ważne, w odróżnieniu od typowych wybielaczy użycie sody oczyszczonej nie wiąże się z ryzykiem zniszczenia delikatnych tkanin.

Wybielanie firan octem

Ocet spirytusowy nie tylko wybiela, ale i zapobiega elektryzowaniu się tkanin, a dodatkowo delikatnie je usztywnia. W związku z tym jest idealnym środkiem do czyszczenia firan wykonanych z materiałów syntetycznych. Ocet wykorzystujemy do przygotowania wodnego roztworu do moczenia białych firan. Wcześniej warto je wyprać i dokładnie wypłukać.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen