Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wyczyścić dywan typu shaggy?

piątek, 23 wrzesień 2022

Dywany z długim włosiem są nie tylko wyjątkowo miękkie, ale i niezwykle estetyczne. Pasują do wielu nowoczesnych aranżacji i z powodzeniem można używać ich w każdym z domowych pomieszczeń. Jednym zauważalnym mankamentem w użytkowaniu tego typu dywanów jest trudność w ich czyszczeniu. Oczywiście takie dywany możemy normalnie odkurzać, jednak gdy ulegają poplamieniu, pozbycie się nieestetycznych śladów jest więcej niż kłopotliwe.

Odkurzanie i trzepanie dywanów shaggy

Podobnie jak każdy inny rodzaj dywanów, również dywany z długim włosiem należy regularnie odkurzać. Dzięki temu pozbywamy się zgromadzonych na ich powierzchni drobnych zanieczyszczeń w postaci okruchów z jedzenia, kurzu, włosów i innych stałych zabrudzeń. Najtrudniejsza do usunięcia jest sierść zwierząt. Jeśli odkurzacz nie ma wystarczającej mocy, warto posiłkować się taśmą klejącą. Standardowa, przezroczysta taśma jest pod tym względem niezastąpiona. Jej użycie nie ma wpływu na trwałość dywanu, a pozwala pozbyć się tych zabrudzeń, których nie wyłapał odkurzacz. Co pewien czas dywan shaggy warto również wytrzepać na świeżym powietrzu, najlepiej na mrozie (niska temperatura zabija roztocza).

Usuwanie plam z dywanów o długim włosiu

Problemy pojawiają się, gdy dywan shaggy poplamimy owocowym sokiem, winem lub kawą. Usunięcie plamy z chłonnej tkaniny nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli nie zadziałamy szybko i plama zdąży zaschnąć. Najlepiej od razu po zalaniu dywanu sięgnąć po chłonny ręcznik papierowy, który zbierze większość barwiącej cieczy. Następnie dywan myjemy punktowo, pod bieżącą wodą. Możemy użyć sprawdzonego detergentu, a w przypadku tłustych plam zwykłej mąki ziemniaczanej.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen