Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wyczyścić suszarkę bębnową?

wtorek, 20 wrzesień 2022

Podobnie jak w przypadku pralek automatycznych, regularne czyszczenie filtrów i wnętrza suszarek bębnowych będzie miało wpływ nie tylko na skuteczność działania tego typu sprzętu, ale również na jego trwałość. Wbrew pozorom zabiegi konserwacyjne nie są trudne. Trzeba jedynie pamiętać o regularnym czyszczeniu filtra kurzu oraz okresowej kontroli filtra parownika. Jeśli suszarka nie jest podłączona do kanalizacji, trzeba również pamiętać o ręcznym opróżnianiu zbiornika wody.

Czyszczenie filtrów w suszarkach bębnowych

Większość nowoczesnych suszarek bębnowych w standardzie wyposażona jest w dwa filtry. Pierwszy z nich zwykle znajduje się wewnątrz bębna, tuż za drzwiczkami. Po każdym użyciu suszarki należy go wyjąć i wyczyścić. Na filtrze osadzają się drobne włókna z suszonych tkanin, które można dość łatwo strzepnąć lub zwyczajnie odkurzyć. Drugi filtr najczęściej znajduje się w dolnej części suszarki, bezpośrednio pod drzwiczkami. Jego czyszczeniem zajmujemy się co kilka cykli suszenia prania. Filtry parownika mają piankowe wkłady, które z czasem ulegają zabrudzeniu. Zwykle taki wkład można bezpiecznie wyjąć z obudowy filtra i opłukać pod bieżącą wodą. W czyszczeniu filtra przyda się również zwykły odkurzacz.

Poza podstawowymi zabiegami konserwacyjnymi warto pamiętać również o okresowym czyszczeniu wnętrza suszarki. Stalowy bęben co pewien czas należy przetrzeć wilgotną ściereczką. Do czyszczenia bębna można wykorzystać roztwór octu z wodą. To pozwoli pozbyć się ewentualnych osadów z kamienia, które mogą pojawić się w przypadku używania twardej wody do prania tkanin.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen