Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak usunąć brzydki zapach z odkurzacza?

Poniedziałek, 3 październik 2022

Nieprzyjemna woń wydobywająca się z wnętrza odkurzacza to w większości przypadków zapach pleśni. Gdy worek na odpady jest przepełniony i do tego wilgotny, w jego wnętrzu mogą zacząć rozwijać się mikroorganizmy, które będą źródłem drażniącego zapachu stęchlizny. Niemiła woń może pochodzić również z zanieczyszczonych lub zawilgoconych filtrów silnikowych i antyalergicznych. Dlatego należy pamiętać o regularnym czyszczeniu i ich okresowej wymianie.

Domowe sposoby na nieprzyjemne zapachy

Najprostszym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z odkurzacza jest wymiana worka i dokładne wyczyszczenie lub wymiana filtrów. Jeśli worek nie jest pełny, można spróbować zneutralizować niemiłą woń poprzez wciągnięcie do odkurzacza suchych fusów z kawy lub pokruszonej laski cynamon. Warto pamiętać, że cynamon ma silne właściwości dezynfekujące, w tym grzybobójcze, antywirusowe i antybakteryjne. Wciągając do odkurzacza pokruszone kawałki cynamonu, minimalizujemy ryzyko rozwoju pleśni w worku, a tym samym zabezpieczamy się przed nieprzyjemną wonią wydobywającą się z jego wnętrza. Fusy z kawy lub świeżo zmielona kawa pozwala odświeżyć wnętrze worka odkurzacza i tym samym, przynajmniej w pewnym stopniu, zneutralizować nieprzyjemne zapachy.

Gdy zamiast zapachu pleśni z odkurzacza wydobywa się woń spalenizny, zwykle problem jest znacznie poważniejszy i prawdopodobnie urządzenie wkrótce się wyłączy. Woń spalenizny to w większości przypadków efekt uszkodzenia uzwojenia wirnika, co skutkuje awarią silnika elektrycznego i jego wyłączeniem.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen