Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak usunąć zapach kociego moczu z kanapy?

sobota, 22 czerwiec 2019

Wielu ludzi lubi koty. Zwierzęta stają się ważnymi członkami rodziny, lecz ich obecność może wiązać się także z uporczywymi plamami oraz charakterystycznym zapachem moczu. Nieprzyjemna woń bywa tym trudniejsza do usunięcia, im częściej kot załatwia swoje potrzeby poza kuwetą i czeka Ciebie pranie kanapy lub na przykład dywanu czy materaca. To co dla zwierzęcia naturalne, dla ludzi bywa uciążliwe, szczególnie że zapach a raczej smród potrafi utrzymywać się naprawdę długo. Można jednak w prosty sposób poradzić sobie z tym problemem.

W sklepach znajdziesz szereg produktów, które pomagają usunąć plamy po moczu kota. Nie wszystkie jednak mogą uporać się z zapachem. Sięgnij więc po sprawdzone domowe sposoby, które są wykorzystywane od pokoleń. Rewelacyjnie działa woda utleniona. Wystarczy przetrzeć nią miejsca, w których zwierzę oddało mocz. Przed tą czynnością sprawdź jednak, czy substancja nie odbarwi tkaniny. Po przemyciu trzeba miejsce starannie osuszyć ręcznikami papierowymi.

Cuda zdziałasz również, używając płynu do płukania ust. Należy go rozcieńczyć, przetrzeć plamy i wysuszyć. Tak jak w przypadku wody utlenionej, sprawdź, jak zareaguje tkanina.

Zapach i samą plamę świetnie usuwa najlepszy duet do sprzątania - czyli ocet i soda. Zacznij od tego, że rozcieńczonym octem przetrzesz plamy na tapicerce. Potem posyp miejsce sodą, a  gdy wyschnie, po prostu odkurz. A najlepiej naucz kota korzystać z kuwety lub zajrzyj do weterynarza - być może kiciuś ma jakiś problem zdrowotny!

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen