Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak usunąć tłuste plamy z ubrań?

wtorek, 26 lipiec 2022

Pomijając zabrudzenia od trawy, czekolady, owocowych soków i deserów, najtrudniejsze do usunięcia są plamy z tłuszczu, zwłaszcza gdy nie zadziałamy w porę i zdążą wyschnąć. Jeśli nie chcesz korzystać z silnych detergentów w obawie o uszkodzenie poplamionej tkaniny, do dyspozycji masz jeszcze wiele domowych środków, których od dekad z powodzeniem używa się do usuwania tłustych zabrudzeń. Jakie to środki?

Domowe sposoby na tłuste plamy

Jednym z najpopularniejszych sposobów na usunięcie tłustej plamy z bawełnianej tkaniny jest posypanie jej mąką ziemniaczaną. Im szybciej zadziałasz, tym większa skuteczność metody. Mąka wchłania tłuszcz i wystarczy kilka minut, by wyłapała jego większą część. Po posypaniu plamy mąką odczekaj kilka minut, a następnie delikatnie pocieraj zaplamione miejsce szczotką z miękkim włosiem lub gąbką. Następnie wypłucz tkaninę w ciepłej wodzie. Świeża plama z tłuszczu powinna ustąpić.

Alternatywą dla mąki ziemniaczanej jest biała kreda lub talk. Niestety nie każdy ma tego typu produkty pod ręką. Jeśli jednak dysponujesz kredą lub talkiem, wetrzyj je w tłustą plamę. Kreda jest niezwykle chłonna i dosłownie wypija tłuszcz. Podobnie talk. Co więcej, procedurę oczyszczania tkaniny z tłustej plamy przy pomocy kredy lub talku możesz powtarzać wielokrotnie, co chwile płucząc tkaninę, aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Do wywabiania tłustych plam z tkanin nadaje się również sól kuchenna i alkohol. Najlepiej przygotować z tych dwóch substancji mieszankę czyszczącą w proporcji 1:4. Zwilżamy nią ściereczkę i przecieramy zaplamione miejsce. Odczekujemy chwilę i płuczemy tkaninę w ciepłej wodzie.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen