Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak odetkać zlew domowymi sposobami?

wtorek, 2 sierpień 2022

Przyczyną niedrożnego odpływu w zlewie są najczęściej stałe zanieczyszczenia, na przykład fragmenty owoców i warzyw, tłuszcz oraz inne osady organiczne, które skutecznie utrudniają przepływ wody. Gdy nie masz pod ręką chemicznego udrażniacza do rur, możesz spróbować usunąć niedrożność mechanicznie. W tym zakresie pomocny może okazać się zwykły gumowy odtykacz do zlewu. Jeśli jednak odpływ zabity jest tłuszczem, taki sprzęt nie wystarczy. Lepiej przygotuj domową mieszankę chemiczną, która rozpuści osady.

Domowy udrażniacz do rur na bazie octu i sody oczyszczonej

Chemiczne specyfiki do rozpuszczania osadów zatykających rury są najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na odetkanie zlewu. Co ciekawe, nie muszą być nimi żrące specyfiki ze sklepu. Domowy udrażniacz do rur jest równie skuteczny, a można przygotować go z produktów dostępnych w niemal każdym domu, konkretnie z sody oczyszczonej i octu spirytusowego. Przygotuj mieszankę w proporcji pół szklanki sody i pół szklanki octu, wlej do zatkanego odpływu, odczekaj kilkanaście minut, a następnie zalej wrzątkiem. Możesz spróbować również z samą sodą. Zasyp nią odpływ, polej wodą i po odczekaniu kwadransa spłucz wrzątkiem.

Gdy odpływ w zlewie zupełnie się zatkał i stosowanie chemicznych udrażniaczy, a tym bardziej gumowego odtykacza nie przynosi spodziewanego efektu, zdemontuj syfon i pozbądź się zalegających w nim odpadów ręcznie. Wykręcenie syfonu jest zwykle bardzo proste. Trzeba jedynie pamiętać, by podłożyć pod niego miskę. W innym przypadku brudna woda zalegająca w rurach zaleje podłogę.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen