Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak pozbyć się pleśni z ziemi w doniczce domowymi sposobami?

czwartek, 21 lipiec 2022

Pleśń w doniczce to zwykle konsekwencja przelewania roślin w okresie zimowym, gdy w mieszkaniu jest chłodniej i ciemniej, a pomieszczenia, w których uprawiamy rośliny, są przez nas rzadziej wietrzone. Pleśń najlepiej rozwija się w środowisku wilgotnym, w niższych temperaturach i przy braku nasłonecznienia. Pierwszym krokiem do pozbycia się pleśni, jest zatem przeniesienie doniczki w miejsce bardziej nasłonecznione i ograniczenie podlewania, by podłoże mogło przeschnąć.

Cynamon na pleśń

Naturalnym środkiem, który może pomóc w zwalczeniu pleśni w ziemi doniczkowej, jest cynamon. To popularna przyprawa kuchenna najczęściej dostępna już w formie drobnego proszku, pozyskiwana z wysuszonej kory cynamonowca, charakteryzująca się działaniem antyseptycznym i grzybobójczym. Gdy zauważysz pleśń w doniczce, spróbuj ją zebrać z wierzchnią warstwą ziemi, a następnie posyp podłoże cynamonem. Nie bój się, że zaszkodzisz uprawianej roślinie. Niewielka ilość cynamonu nie zmieni składu chemicznego podłoża, ale pomoże zahamować wzrost grzybów strzępkowych, czyli pleśni. Cynamon jest naturalnym środkiem grzybobójczym i jeśli nie chcesz sięgać po preparaty chemiczne, jego wybór wydaje się najlepszą opcją.

Podobne do pleśni są naturalne osady wapienne. Takie osady nie są groźne, ale wyglądają równie nieestetyczne, jak pleśń. Najczęściej powstają przez podlewanie roślin twardą wodą. Jeśli chcesz się ich pozbyć, mieszaj wodę kranową z wodą gotowaną lub destylowaną i odstawiaj ją na kilka dni, zanim użyjesz jej do podlewania roślin. Do wody możesz dodawać również niewielką ilość kwasku cytrynowego.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen