Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak czyścić skórę ekologiczną?

czwartek, 9 grudzień 2021

Jeśli świadomie rezygnujesz z używania rzeczy wykonanych ze skór naturalnych, ich doskonałym zamiennikiem są skóry syntetyczne wyprodukowane z tworzyw sztucznych. Jak czyścić takie materiały, by nie spowodować nieestetycznych odbarwień, przetarć lub innych widocznych uszkodzeń?

Pielęgnacja tapicerki ze skóry ekologicznej

Rutynowe zabiegi pielęgnacyjne polegają na przecieraniu skórzanej tapicerki miękką ściereczką wcześniej zanurzoną w letniej wodzie z dodatkiem detergentu – możesz używać mydła szarego, mydlanych płatków lub zwykłego płynu do naczyń. Pamiętaj, by do czyszczenia eko skóry nie używać substancji zawierających w swoim składzie amoniak, naftę i alkohol, a także agresywnych wybielaczy i rozpuszczalników. W związku z nienasiąkliwym charakterem poliestrowych materiałów, przetarcie skóry ekologicznej wilgotną ściereczką powinno w zupełności wystarczyć. W ten sposób pozbędziesz się kurzu, plam od jedzenia lub napojów. Jeśli zabrudzenie trwale przywarło do skórzanej tapicerki, spróbuj je zwilżyć, a następnie wyszorować miękką gąbką. W sprzedaży znajdziesz również profesjonalne preparaty do czyszczenia i konserwacji tapicerki ze skóry ekologicznej. Tego typu środki nie tylko usuwają nieestetyczne plamy, ale także zabezpieczają materiał przed ponownym zabrudzeniem.

Warto pamiętać, że choć skóry ekologiczne przypominają naturalne, to jednak różnią się od nich wewnętrzną strukturą i wynikającymi z niej właściwościami. W związku z tym tapicerki z eko skóry nie należy traktować środkami nabłyszczającymi, takimi jak różnego rodzaju oliwki czy kremy, bo zwyczajnie syntetyczny materiał ich nie wchłonie.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen