Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak myć panele podłogowe?

Poniedziałek, 10 październik 2022

Do czyszczenia podłóg wykonanych z paneli przyda się miotła albo odkurzacz, mop, ewentualnie chłonna ściereczka z mikrofibry. Jeśli dysponujesz odkurzaczem z funkcją zmywania, najpierw oczyść panele ze stałych zanieczyszczeń, przede wszystkim z drobin piasku, a dopiero później uruchom funkcję mopowania. Dzięki temu ryzyko przypadkowego zarysowania powierzchni paneli będzie mniejsze.

Naturalny środek do mycia podłogowych paneli

Do zmywania podłóg możesz wykorzystać ogólnodostępne środki czystości lub przygotować organiczny płyn czyszczący na bazie wody i octu. Domowy preparat do mycia paneli pomoże w pozbyciu się plam i zacieków, a przy okazji odświeży kolor i sprawi, że powierzchni paneli zacznie błyszczeć. Musisz jedynie pamiętać, by nie przesadzić z ilością octu dodanego do wody. Zbyt duże stężenie octu, zwłaszcza spirytusowego, może zniszczyć powłokę ochronną i sprawić, że panele trwale się uszkodzą. Najlepiej na 5 l wody dodać nie więcej niż szklankę octu spirytusowego. Jeśli chcesz zneutralizować drażniący zapach octu, do przygotowanej mikstury czyszczącej możesz dodać kilka kropli ulubionego olejku zapachowego.

Przy czyszczeniu paneli ważniejszy od rodzaju zastosowanego płynu jest sposób zmywania. Warto pamiętać, że panele podłogowe nie lubią wody, dlatego nie należy ich przesadnie nią zalewać. Musisz mieć możliwość dokładnego wykręcenia używanego do ich zmywania mopa lub ściereczki. Najlepiej korzystać z chłonnej mikrofibry, którą można dobrze wykręcić, unikając w ten sposób pozostawiania na panelach mokrych śladów, smug i zacieków.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen