Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak się pozbyć gołębi z balkonu?

Poniedziałek, 10 styczeń 2022

Gołębie to nieodłączny element miejskiego krajobrazu i jednocześnie duży, wspólny problem mieszkańców starych, przedwojennych kamienic i nowych domów wielorodzinnych z balkonami, tarasami czy ogródkami. Jak skutecznie odstraszać gołębie, by im nie szkodzić, ale uniknąć konieczności ciągłego sprzątania ich odchodów.

Siatki ochronne i stalowe kolce

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na walkę z uciążliwymi gołębiami jest montaż specjalnych siatek zabezpieczających, które uniemożliwiają ptakom przedostawanie się na balkon. Niestety jest to metoda uciążliwa i mało estetyczna, a przez to wybierana jedynie w ostateczności, gdy inne, mniej inwazyjne metody walki z gołębiami okazują się zawodne. Podobną funkcję jak siatki pełnią specjalne metalowe kolce, które instaluje się na barierkach i parapetach. Choć takie zabezpieczenia są skuteczne, to jednak mało estetyczne i groźne dla ptaków.

Odstraszanie dźwiękiem, zapachem i sztucznymi drapieżnikami

Gdy gołębie na balkon zaglądają raczej sporadycznie, można spróbować odstraszać je, montując na barierce zbliżoną do rzeczywistych rozmiarów figurkę orła, jastrzębia czy sowy. Dużą skutecznością charakteryzują się również odstraszacze dźwiękowe i zapachowe. Stosowanie takich odstraszaczy oddziałuje jednak na całe otoczenie, również na właściciela mieszkania i w związku z tym nie jest polecane, zwłaszcza gdy chętnie i często zaglądamy na balkon.

Zanim zabierzesz się za wdrażanie w życie jednej lub kilku wymienionych metod walki z gołębiami, w pierwszej kolejności pomyśl o dokładnym posprzątaniu balkonu. Gołębie nie lubią porządku i rzadko zaglądają w miejsca, w których nie znajdą schronienia. Pamiętaj również, by nie dokarmiać gołębi z balkonu. Ptaki zauważą, skąd otrzymują pokarm i zaczną Cię częściej odwiedzać.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen