Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak prać i prasować ubranka dla niemowlaka?

środa, 19 październik 2022

Skóra niemowląt jest delikatna, wrażliwa na działanie substancji potencjalnie drażniących, w tym zwykłych proszków do prania i zapachowych płynów do zmiękczania tkanin. Dlatego do prania ubranek dziecięcych, tetrowych pieluch, ręczników i pościeli warto stosować produkty z atestem, stworzone z myślą o bezpieczeństwie niemowląt.

Namaczanie przed praniem

Przed wrzuceniem dziecięcej odzieży do pralki, w przypadku jej mocnego zabrudzenia, wstępnie należy ją namoczyć. Warto pamiętać, że detergenty do prania odzieży dziecięcej mogą nie poradzić sobie z trudnymi plamami. Proces namaczania pomaga rozpuszczać zabrudzenia i tym samym zwiększa skuteczność prania.

Temperatura prania

W celu ochrony delikatnej skóry dziecka przed działaniem drobnoustrojów, które mogą kryć się w zakamarkach materiału, wszystkie nowe ubrania dla niemowlaka powinny zostać wstępnie wygotowane lub wyprane w pralce automatycznej, w temperaturze 90 stopni Celsjusza. Pozostała odzież dziecięca również powinna być prana w wysokiej temperaturze, minimum w 60 stopniach Celsjusza.

Dokładne płukanie

W przypadku odzieży, pieluch i pościeli dla niemowląt, niezwykle ważnym elementem procesu prania jest płukanie. Świeżo wyprane tkaniny warto płukać 2-3 raz w świeżej wodzie. Dzięki temu można pozbyć się resztek detergentu i tym samym zminimalizować ryzyko podrażnienia delikatnej skóry dziecka. Przy praniu ubranek dla niemowlaka nie zaleca się stosowania zapachowych płynów do zmiękczania tkanin.

Prasowanie ubranek dziecięcych

Dzięki prasowaniu ubranka dziecięce, pieluchy, pościel i inne tkaniny, z jakim niemowlę może mieć styczność, stają się gładsze i bardziej miękkie, a tym samym bezpieczniejsze w kontakcie delikatną skórą dziecka. Poza tym wysoka temperatura pozwala dezynfekować materiały i w ten sposób chronić malucha przed drobnoustrojami. Do prasowania można używać tradycyjnego żelazka, ale zdecydowanie większy komfort zapewnia generator pary.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen