Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak prać ręcznie delikatne rzeczy?

piątek, 19 listopad 2021

Niektóre rodzaje tkanin nie lubią wysokich temperatur i wirowania, w związku z czym warto prać je ręcznie. Odnosi się to przede wszystkim to tkanin jedwabnych i atłasowych. Ręcznie zaleca się również prać moher i wełnę. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko zniekształcenia wykonanych z tego typu tkanin ubrań lub innych wyrobów tekstylnych.

Pranie w niskiej temperaturze bez silnych detergentów

Ręczne pranie delikatnych ubrań wymaga dużej ilości najczęściej zimnej lub letniej wody i odpowiedniego rodzaju detergentu. Zawsze warto zwracać uwagę na zalecenie producenta – informacje o temperaturze prania znajdziesz na każdej metce. Do prania rzeczy delikatny nadają się zarówno uniwersalne proszki, jak i zwykłe szare mydło. Jeśli prane rzeczy są silnie zabrudzone, przed praniem warto je namoczyć. W przypadku plam nanosimy na nie mydło lub płyn do naczyń i wkładamy do miski z letnią wodą na co najmniej kilkadziesiąt minut. Następnie pierzemy w rękach, w letniej lub zimnej wodzie.

Piorąc jedwabne tkaniny, trzeba pamiętać, by zbyt intensywnie ich nie szorować. Podobnie jest z atłasami czy tkaninami zdobionymi oryginalnym, ręcznym haftem. Skuteczność prania rzeczy delikatnych nie polega na intensywności tarcia, a wytrwałości. Po zakończeniu prania tkaniny należy dokładnie wypłukać, by nie pozostawić na ich powierzchni drobin użytego detergentu. Płuczemy je kilkukrotnie w zimnej wodzie, w misce lub wannie. Taką odzież, by uniknąć ryzyka jej rozciągnięcia, najlepiej suszyć na leżąco. W szczególności odnosi się to do wełnianych swetrów, które rozwieszone na sznurkach z pewnością się wyciągną.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen