Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak czyścić akwarium?

wtorek, 23 listopad 2021

Nawet jeśli korzystasz z dobrej jakości filtra i pamiętasz o jego regularnym czyszczeniu w akwarium z rybkami i tak z czasem zaczną gromadzić się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Szczególnym problemem są glony porastające szklane ścianki akwarium oraz obumarłe fragmenty roślin, które nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale gnijąc, przyczyniają się również do pogorszenia parametrów wody.

Sprzątanie akwarium

Przejrzysta woda to jeden z głównych czynników wpływających na atrakcyjność wodnego świata w szklanym zamknięciu. By zachować optymalne parametry wody, nie możesz przesadzić z ilością żyjących w akwarium stworzeń – rybek, krewetek czy ślimaków oraz nasadzonych w nim roślin. Oczywiście rośliny pomagają w pochłanianiu zanieczyszczeń, trzeba jednak pamiętać o szybkim usuwaniu ich uszkodzonych i gnijących fragmentów. Pomoce są w tym specjalne szczypce do przycinania liści lub całych pędów.

Pamiętaj również o regularnej podmianie niewielkiej ilości wody (na raz nie wymieniaj więcej niż 1/3 zbiornika, by nie zaburzyć delikatnej równowagi chemicznej i nie sprowadzić kłopotów na żyjące w akwarium zwierzęta). Jeśli nie hodujesz zwierząt żywiących się glonami, musisz pamiętać o regularnym czyszczeniu wewnętrznych ścianek akwarium z glonów. Możesz korzystać z żyletki, skrobaka, ewentualnie sięgnąć po specjalny przyrząd akwarystyczny do usuwania glonów. Do czyszczenia piaszczystego dna używaj odmulacza, czyli rodzaju rurki zakończonej odpowiednio wyprofilowaną końcówką z sitkiem – w ten sposób pozbędziesz się z dna resztek pożywienia i odchodów, których nie zdołał zassać filtr.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen