Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak czyścić kanapę domowymi sposobami?

wtorek, 16 listopad 2021

Plama od kawy, soku czy wina nie musi być trwałym zabrudzeniem, które będzie spędzało sen z Twoich powiek. Istnieje mnóstwo skutecznych sposobów na czyszczenie mebli tapicerowanych, takich jak kanapy czy fotele. W ostateczności zawsze można zatrudnić wyspecjalizowaną firmę dysponującą nowoczesnym odkurzaczem piorącym i agresywnymi środkami, które poradzą sobie z każdą plamą.

Domowe sposoby na plamy

W każdym domu znajduje się mnóstwo produktów, które pomogą w czyszczeniu różnego rodzaju zabrudzeń. Oprócz zwykłego płynu do mycia naczyń i proszku do prania niezwykle przydatnymi środkami czyszczącymi są sól, soda oczyszczona, cytryna i mąka ziemniaczana. Do czyszczenia niezbędną są także chłonne, papierowe ręczniki i ściereczka z mikrofibry.

Do usuwania plam od soków, kawy, herbaty czy wina najlepiej nadaje się woda z mydłem lub płynem do naczyń, ewentualnie sok z cytryny lub roztwór wody z kwaskiem cytrynowym. Na silniejsze, ale już wstępnie osuszone plamy, można nasypać sól lub sodę oczyszczoną. To substancje zdolne do wyciągnięcia barwnika, a tym samym niezwykle pomocne w usuwaniu plam od substancji silnie barwiących. Dobrym wyborem może być również pasta z proszku do prania, którą nakładamy bezpośrednio na plamę i delikatnie w nią wcieramy.

Nieco inaczej postępujemy w przypadku zabrudzeń od tłuszczu. W tym przypadku skuteczniejszym środkiem jest zwykła mąka ziemniaczana, ewentualnie talk. Mąkę obficie rozsypujemy na plamie i po kilku minutach zbieramy odkurzaczem. Wstępnie osuszoną plamę przecieramy wilgotną ściereczką, pozbywając się resztek tłuszczu.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen