Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak prać bieliznę?

środa, 1 grudzień 2021

Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju tekstyliów, również podczas prania bielizny należy kierować się zaleceniami producenta. Przede wszystkim należy stosować się do sugerowanej temperatury prania oraz co równie ważne, pamiętać, by nie mieszać rzeczy białych z kolorowymi. Dzięki temu chronimy bieliznę przed rozciągnięciem, zmechaceniem i szarzeniem.

Pranie biustonoszy

Jeśli biustonoszy nie masz zamiaru prać ręcznie, korzystaj ze specjalnych woreczków, które chronią przed deformacjami i uszkodzeniami mechanicznymi wynikającymi z szybkiego wirowania. Biustonosz umieszczony w woreczku, prany w pralce automatycznej, jest znacznie bezpieczniejszy, nawet jeśli zapomnisz zapiąć haftki – mimo wszystko staraj się o tym pamiętać. Rozpięte haftki mogą uszkodzić delikatny materiał.

Pranie koronkowych majtek

Do prania delikatnych tkanin w pralce automatycznej wykorzystuj specjalne programy prania delikatnego. Pamiętaj również o ustawieniu minimalnej szybkości wirowania. Koronki są niezwykle wrażliwe i łatwo je uszkodzić. Oczywiście nie możesz korzystać ze zbyt wysokiej temperatury wody, bo koronkowa bielizna szybko się zdeformuje. W związku z koniecznością prania w niskiej temperaturze, maksymalnie 40 stopni Celsjusza, by pozbyć się nieestetycznych zabrudzeń, musisz używać dobrej jakości detergentów. Nie stosuj jednak preparatów zbyt agresywnych, bo uszkodzisz materiał. Dobrym wyborem będą płatki mydlane oraz specjalne płyny do prania tkanin delikatnych.

Pomimo istniejących udogodnień wciąż zaleca się prac bieliznę ręcznie.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen