Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak myć drewniane podłogi?

wtorek, 8 listopad 2022

Jeśli nie chcesz uszkodzić drewnianych klepek lub desek, do ich czyszczenia nigdy nie używaj dużej ilości wody. Choć powierzchnia drewnianej podłogi, zwłaszcza lakierowanej, wydaje się jednolita i gładka, to jednak w rzeczywistości istnieje mnóstwo niewielkich szczelin, w które może wniknąć woda. Do mycia drewnianych podłóg używaj jedynie lekko zwilżonych, miękkich ściereczek lub bardzo dokładnie wyciśniętych mopów.

Czym myć drewniany parkiet?

Pomijając specjalistyczne środki czyszczące do drewna, w tym różnego rodzaju płyny i emulsje, preparaty do podłóg olejowanych i lakierowanych, w codziennych porządkach nieoceniona okazuje się zwykła woda z dodatkiem uniwersalnych produktów, które wykazują właściwości czyszczące i dezynfekujące. Przykładem jest ocet, sok z cytryny i soda oczyszczona. Oczywiście w przypadku podłóg drewnianych należy zachować szczególną ostrożność i tworzyć mikstury słabsze, jedynie z niewielkim dodatkiem tego typu substancji.

Woda z octem i kilkoma kroplami ulubionego olejku eterycznego pozwoli zdezynfekować podłogi w całym domu. Do przygotowania mikstury wystarczy litr ciepłej wody i 2-3 łyżki octu. Kwaśna mieszanka nie tylko dezynfekuje, ale skutecznie radzi sobie także z drobnymi plamami i zaciekami. Taki płyn najlepiej sprawdzi się w przypadku podłóg lakierowanych. Do zmywania podłóg olejowanych, ciemnych, wykorzystać można miksturę na bazie herbaty. Wystarczy zaparzyć mocną, czarną herbatę (kilka torebek na szklankę). Taki płyn doskonale maskuje przebarwienia, drobne rysy i inne powierzchniowe uszkodzenia.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen