Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wywabić plamy z płynu do płukania?

piątek, 18 czerwiec 2021

Stosowanie zmiękczającego płynu do tkanin to sprawdzony sposób, by nadać odzieży większą miękkość i przy okazji ograniczyć zjawisko nadmiernego elektryzowania. Niestety stosowanie tego typu środków wiąże się z ryzykiem pozostawienia na tkaninach nieestetycznych, wyglądających na tłuste plam. Jak się ich pozbyć?

Najprostszym sposobem na usunięcie plam od płynu do płukania jest namoczenie zabrudzonej odzieży w czystej, zimnej wodzie. Wystarczy odczekać kilka-kilkanaście godzin i takie ubrania ponownie wyprać, najlepiej w maksymalnej dopuszczalnej temperaturze prania dla danego typu tkaniny. Gdy zaplamienia nie chcą ustąpić, warto skorzystać z dostępnych w domu detergentów. Możesz przygotować papkę z wody i proszku do prania, którą następnie naniesiesz na zaplamione miejsca. Alternatywą jest mydło lub płyn do naczyń, którym należy w bezpośredni sposób potraktować zaplamione miejsca. Oczywiście po naniesieniu na plamy detergentów i odczekaniu chwili, by środek spenetrował tkaninę i rozpuścił zabrudzenia, tkaninę należy spłukać pod zimną wodą - na koniec taką odzież ponownie pierzemy. Gdy wstępne usuwanie plam jest nieskuteczne, zabrudzoną tkaninę należy namoczyć w wodzie z proszkiem i jeszcze raz wyprać. Do wywabiania ciężkich zabrudzeń możemy używać także sprawdzonych, najlepiej markowych odplamiaczy i proszków do prania.

Usunięcie plam z płynu do płukania jest zwykle bardzo łatwe – zaplamione ubrania wystarczy namoczyć w wodzie i ponownie wyprać. Jeśli nie chcesz ryzykować ich ponownego zabrudzenia, zmniejsz dawkę stosowanego płynu, a gdy to nie pomaga, wymień go na inny.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen