Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wyczyścić telewizor domowymi sposobami aby go nie uszkodzić?

środa, 13 lipiec 2022

Jeśli nie chcesz ryzykować uszkodzenia ekranu telewizora plazmowego, LCD, OLED lub wykonanego w pokrewnej technologii, do czyszczenia jego powierzchni używaj jedynie dedykowanych środków czystości, ewentualnie zwykłej wody, a najlepiej wody destylowanej, wolnej od substancji mineralnych.

Mycie ekranu telewizora

W odróżnieniu od starych telewizorów kineskopowych, które przyciągały kurz, współczesne ekrany telewizyjne już się tak bardzo nie elektryzują. Dzięki temu nie trzeba czyścić ich zbyt często. Warto jednak pamiętać, że nie są to ekrany szklane, a zatem do ich mycia nie można używać zwykłych detergentów, w tym popularnych płynów do mycia szyb czy luster. Do czyszczenia ekranów współczesnych telewizorów przeznaczone są specjalne płyny, najczęściej w formie sprayu i nawilżane chusteczki, dzięki którym pozbędziesz się nie tylko kurzu, ale i nieestetyczne odciski palców, smug oraz innych tłustych plam. W praktyce z większością typowych zabrudzeń poradzi sobie zwykła, czysta woda. Do mycia telewizorów najlepiej używać wody demineralizowanej. Wystarczy zwilżyć miękką ściereczkę wodą i przetrzeć nią ekran, a następnie wytrzeć go do sucha chłonną ściereczką z mikrofibry.

Pod żadnym pozorem nie szoruj ekranu. Gdy do jego powierzchni przykleił się owad lub ekran został zabrudzony jedzeniem, najpierw zwilż zabrudzone miejsce, a po kilku sekundach spróbuj je zmyć wilgotną, koniecznie miękką ściereczką. Nie korzystaj z gąbki i kuchennych zmywaków! Dla zwiększenia bezpieczeństwa, podczas czyszczenia telewizora, odłącz go od zasilania.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen