Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Domowe sposoby na komary. Jak pozbyć się ich z domu?

Poniedziałek, 8 sierpień 2022

Komary nie tylko gryzą, pozostawiając na skórze swędzące ślady, ale brzęcząc nad uchem, zakłócają również spokojny sen lub wręcz uniemożliwiają zaśnięcie. Jeśli nie lubisz spać w pokoju z zamkniętym oknem i nie masz umieszczonej w nim gęstej moskitiery, pozostaje możliwość odstraszania komarów lub ich chemicznej neutralizacji przy pomocy dostępnych w sklepach środków owadobójczych.

Naturalne zapachy, które odstraszają komary

W każdym domu znajduje się przynajmniej kilka produktów, które odstraszają komary. Umieszczamy je przy otwartym oknie lub sypialnianym łóżku i gotowe. Jednym z najskuteczniejszych naturalnych odstraszaczy komarów jest wanilia. Wystarczy kilka kropli olejku waniliowego rozprowadzonych na ramie okna, by komary mniej chętnie wlatywały do wnętrza mieszkania lub domu. Za naturalne odstraszacze uznaje się również lawendę, miętę pieprzową, kocimiętkę czy ozdobną pelargonię pachnącą. Wystarczy ustawić doniczkę z ziołami lub kwiatami tuż przy oknie, by zniechęcić przynajmniej część komarów do ataku na nasz dom. Tego typu rośliny warto sadzić w ogrodach i na balkonach. Dzięki nim przetrwanie lata jest nieco łatwiejsze. Komary nie przypadają również za zapachem cebuli i octu. Pokrojona w talarki cebula lub wlany do miseczki ocet odstrasza insekty, dzięki czemu ryzyko bolesnych ukąszeń jest mniejsze.

Oczywiście naturalne odstraszacze nie zawsze są w pełni skuteczne. Gdy dojdzie do ugryzienia, można próbować łagodzić skutki, smarując swędzące i zaczerwienione miejsca miodem, sokiem z cytryny, octem, olejkiem eukaliptusowym lub przykładając kostkę lodu.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen