Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak nabłyszczać liście roślin domowymi sposobami?

wtorek, 15 luty 2022

Zielone rośliny doniczkowe nie tylko dekorują, ale i ożywiają wnętrze, nadając mu bardziej przyjemny, naturalny charakter. Jeśli mają realizować funkcję ozdobną, postaraj się odpowiednio o nie dbać. Pamiętaj o ich okresowym nawożeniu, regularnym podlewaniu i pielęgnacji. Najprostszy sposób pielęgnacji to przecieranie lub zwilżanie liści rośliny wodą. W niektórych przypadkach możesz spróbować je również nabłyszczyć. Jak to zrobić?

Regularne usuwanie kurzu

Podstawowym sposobem nabłyszczania liści roślin doniczkowych jest ich zwilżanie lub przecieranie wilgotną, miękką ściereczką. Dzięki temu pozbędziesz się nieestetycznej warstwy kurzu, a roślina odzyska naturalny, świeży kolor. Zwilżanie przy pomocy spryskiwacza do kwiatów lub z wykorzystaniem prysznica jest dobrą metodą na odświeżenie roślin z drobnymi listkami. Rośliny z dużymi liśćmi lepiej jest przecierać wilgotną, miękką szmatką, każdy liść z osobna.

Trzy sposoby nabłyszczania

Po oczyszczeniu liści z kurzu możesz spróbować je dodatkowo nabłyszczyć (nie wszystkie rośliny można nabłyszczać). Wykorzystaj do tego skórkę po bananie, piwo lub olej roślinny. Skórki banana, zresztą podobnie jak piwo, zawierają w swoim składzie wiele substancji aktywnych, które nie tylko nabłyszczają, ale i odżywiają. Po takiej terapii liście nie tylko będą lśnić, ale i roślina zyska dodatkową energię do wzrostu. Nabłyszczanie olejem zapewnia wyraźniejszy efekt, ale nie jest polecane przy wszystkich gatunkach roślin. Na zwilżoną ściereczkę nałóż kilka kropli oleju roślinnego i przetrzyj nią liście.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen