Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Domowe sposoby na pasożyty i choroby roślin doniczkowych!

środa, 23 luty 2022

Jeśli szukasz ekologicznego, a przy tym możliwie efektywnego sposobu na pozbycie się mszyc, które oklejają łodygi i liście roślin doniczkowych, wysysając z nich soki i osłabiając ich kondycję, sięgnij po tanie i powszechnie dostępne w wielu domach środki, takie jak szare mydło czy soda oczyszczona.

Walka z mszycami

Jedną z metod na szybkie pozbycie się mszyc jest kąpiel wodna. Roślinę umieszczamy pod prysznicem i obficie polewamy wodą pod ciśnieniem. W ten sposób mechanicznie usuwamy drobne pasożyty, które wraz z wodą spływają do kanalizacji. Niestety jest to metoda ograniczona wyłącznie do roślin doniczkowych. Gdy chcesz pozbyć się mszyc z kwiatów posadzonych w rabatach lub dużych doniczkach balkonowych, sięgnij po szare mydło. Zwilżonym mydłem natrzyj szmatkę i przetrzyj nią łodygi oraz liście oblepione przez mszyce. Jeszcze większą skuteczność zapewnia zmieszanie szarego mydła z denaturatem. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, przygotuj oprysk na bazie sody oczyszczonej wymieszanej z olejem roślinnym i wodą w proporcji: 1 szklanka wody, 1/3 szklanki oleju i 1 łyżeczka sody oczyszczonej.

W walce z pasożytami, chorobami bakteryjnymi i grzybowymi może pomóc woda utleniona. Możesz używać jej do podlewania roślin (raz na kilka tygodni niewielka ilość), dzięki czemu dezynfekujesz ziemię. Woda utleniona może być również użyta do przecierania i spryskiwania liści. Oczywiście pamiętaj o regularnym usuwaniu porażonych części rośliny - schnących liści i łodyg. Nie przesadzaj również z podlewaniem. Zbyt wilgotna gleba sprzyja rozwijaniu się pleśni.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen