Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak dbać o włosy aby były piękne i zdrowe?

wtorek, 10 sierpień 2021

Zdrowe, gęste i lśniące włosy to prawdziwy atut, o który warto dbać, stosując odpowiednie szampony, odżywki oraz innego rodzaju środki, niekoniecznie kosmetyczne. Trzeba również pamiętać, że atrakcyjny wygląd włosów to nie tylko pochodna wykorzystywanych do ich pielęgnacji kosmetyków, ale także wykonywanych na nich zabiegów stylizacyjnych. Na co trzeba zatem uważać i co stosować, by włosy prezentowały się w możliwie okazały sposób?

Mycie włosów – czym i jak często?

Podstawą zabiegów pielęgnacyjnych na włosy jest ich mycie dedykowanymi preparatami kosmetycznymi. W sprzedaży znajdziesz mnóstwo różnorodnych szamponów i odżywek. Raz w tygodniu warto stosować również gęstą maskę lub naturalny olej o pożądanych właściwościach. Największą popularnością cieszą się olejki kokosowe, lniane czy sezamowe, które odpowiednio natłuszczają i odżywiają włosy, nadając im piękny blask.

Włosy myjemy zgodnie z potrzebami, zwykle raz dziennie w przypadku włosów silnie przetłuszczających się lub raz na 2-3 dni w przypadku włosów suchych i normalnych. Jeśli korzystasz z preparatów do stylizacji włosów, wówczas warto myć je codziennie.

Odżywianie włosów

Piękny wygląd włosów, ich siła, objętość oraz blask to nie tylko pochodna prawidłowej pielęgnacji, ale i właściwego odżywiania. Jeśli chcesz cieszyć się atrakcyjną, bujną fryzurą, nie zapomnij o prawidłowej diecie. Właściwe odżywianie, przede wszystkim wprowadzenie do codziennego menu dużych ilości witamin z grupy B, witaminy A, a także miedzi, cynku oraz magnezu pozwoli wzmocnić włosy, zapobiegając ich nadmiernemu wypadaniu, podkreśli ich żywy kolor, doda objętości i naturalnego połysku.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen