Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak i czym czyścić wannę akrylową?

piątek, 30 lipiec 2021

Lekkie, dostępne w szerokim wyborze rozmiarów i kształtów, bezproblemowe w montażu, a przy tym dźwiękochłonne i ciepłe w dotyku wanny akrylowe to popularna alternatywa dla wanien stalowych, emaliowanych oraz wolnostojących, wykonanych z konglomeratu. Jak dbać o tego typu wannę, by jej nie uszkodzić? Jakie środki czystości nie zaszkodzą akrylowej powierzchni?

Wanna akrylowa wolna od rys, nieestetycznych odbarwień i zacieków

Do codziennej pielęgnacji wanny akrylowej wystarczy woda i mydło, ewentualnie zwykły płyn do mycia naczyń. Po kąpieli zwilżamy miękką gąbkę lub szmatkę, nanosimy na nią kilka kropli płynu lub mydło i przecieramy wnętrze wanny, by usunąć drobne osady oraz inne zabrudzenia. Na koniec spłukujemy wodą i gotowe – jeśli chcesz uniknąć zacieków i osadów z kamienia, po spłukaniu wanny wodą, możesz ją jeszcze wytrzeć suchą szmatką.

Trzeba pamiętać, że do mycia wanien akrylowych nie nadają się szorstkie gąbki i twarde zmywaki kuchenne. Nie stosujemy również proszku do szorowania czy mleczka, w którego składzie znajduje się kreda o właściwościach ściernych. Używając tego typu środków, możemy łatwo porysować delikatną powierzchnię akrylu, a przez to wanna będzie szybciej się brudzić. W przypadku wanien akrylowych zabronione jest również stosowanie preparatów z amoniakiem, acetonem czy alkoholem – to substancje rozpuszczające akryl, których użycie może spowodować trwałe odbarwienie wanny.

Dla zabezpieczenia akrylowej powierzchni możemy stosować również specjalne preparaty pielęgnacyjne do akrylu. Najczęściej mają one formę łatwego do nałożenia żelu.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen