Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak dbać o monsterę w domu?

czwartek, 5 sierpień 2021

Jeśli zaliczasz się do grona miłośników ozdobnej rośliny Monstera Deliciosa, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych porad, dzięki którym zapewnisz jej optymalne warunki do wzrostu w warunkach domowych.

Monstera w domu - jak ją pielęgnować?

Roślina o charakterystycznie postrzępionych, dość dużych, ciemnozielonych liściach przywędrowała do nas z Ameryki Południowej. Lubi lekkie, przepuszczalne ziemie, w związku z czym najlepiej rośnie w glebie wymieszanej z torfem, z dodatkiem keramzytu lub żwiru. Choć pochodzi z Ameryki, nie lubi upałów. Nie służą jej również przeciągi i suche powietrze, dlatego nie warto ustawiać ją w bezpośredniej bliskości kaloryferów, kominków czy grzejników elektrycznych.

Monstera nie ma szczególnych wymagań i z powodzeniem można uprawiać ją w każdym domu. Latem wystarczy podlewać ją niewielką ilością wody raz w tygodniu, a zimą jedynie raz na dwa tygodnie. Pamiętamy jednak o regularnym nawilżaniu liści – możemy korzystać z ręcznych spryskiwaczy lub urządzeń ciśnieniowych, co kilka dni delikatnie spryskując, a co pewien czas przecierając liście z kurzu. Dobrym pomysłem będzie również ustawienie w pobliżu rośliny nawilżacza powietrza – monstera ma korzenie powietrzne, które pobierają wilgoć z atmosfery.

Dla zapewnienia roślinie korzystnych warunków do wzrostu raz na dwa miesiące możesz wspomóc ją niewielką ilością dedykowanego lub uniwersalnego nawozu. Raz w roku monsterę można również przesadzić do większej doniczki. W przypadku dużych okazów warto stosować także drewniane lub plastikowe podpórki.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen