Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak czyścić skórę naturalną?

Poniedziałek, 3 styczeń 2022

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na zakup specjalistycznych środków do pielęgnacji materiałów skórzanych, możesz skorzystać z produktów dostępnych w każdym domu. Pamiętaj przy tym, że nieco inaczej czyści się gładką skórę licową, a inaczej zamsz czy podobny do niego nubuk.

Czyszczenie naturalnych skór licowych

W przypadku wcześniej zaimpregnowanej skóry do jej czyszczenia wystarczy zwykła woda z szarym mydłem. Oczywiście najlepiej sprawdza się w tym przypadku woda destylowana, która nie pozostawi po sobie nieestetycznych osadów mineralnych. W większości przypadków bez obaw możemy stosować również zwykłą kranówkę. Potrzebujemy jeszcze szczotki z miękkim włosiem i miękkiej szmatki. Szczotkę wykorzystujemy do usuwania błota z podeszwy butów. Miękkie szmatki przydadzą się przy czyszczeniu skórzanych cholew butów lub innych materiałów skórzanych, kurtek, portfeli czy torebek.

Czyszczenie zamszu i nubuku

Ze względu na specyficzną fakturę skór zamszowych i nubuku do ich czyszczenia zamiast szmatek wykorzystuje się szczotki z możliwie miękkim włosiem. Taką szczotkę można kupić w sklepie obuwniczym lub u szewca. Alternatywą dla specjalistycznego sprzętu są kuchenne zmywaki oraz zużyte, stare szczoteczki do zębów. Zamszu i nubuku nie należy jednak zbyt mocno szorować, by nie uszkodzić skórzanej powierzchni i nie wetrzeć w nią brudu. Trwalsze plamy można spróbować wywabić, korzystając ze zwykłej szkolnej gumki. Tłuszcz można usunąć przy pomocy octu spirytusowego. W tym przypadku musisz jednak uważać, by nie odbarwić materiału.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen