Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak czyścić porcelanową zastawę stołową?

środa, 5 styczeń 2022

Jeśli korzystasz z naczyń pozbawionych dekoracyjnych malowań lub innych, naniesionych na ich powierzchnię ozdób, wówczas bez obaw możesz myć je w zmywarce. W przypadku naczyń bogato dekorowanych, zwłaszcza złoconych, zaleca się ich czyszczenie ręczne, z wykorzystaniem delikatnych detergentów, miękkich gąbek lub ściereczek i jedynie letniej wody.

Mycie porcelany złoconej i ozdobionej platyną

Jedną z największych zalet porcelany jest jej duża odporność na zarysowania i odbarwienia. Niestety jest to materiał również dość kruchy, podatny na drobne uszczerbki i stłuczenia. Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko uszkodzenia porcelanowych naczyń podczas zmywania, korzystaj z plastikowej miski i myj je pojedynczo. W przypadku naczyń dekorowanych, malowanych, złoconych czy pokrytych innego rodzaju zdobieniami, do ich mycia nie używaj silnych detergentów, gorącej wody i twardych zmywaków. Porcelanę najlepiej myć w letniej wodzie z wykorzystaniem niewielkiej ilości płynu do naczyń lub soku z cytryny, miękką gąbką lub szmatką. Staraj się nie szorować takich naczyń, by nie uszkodzić dość delikatnych zdobień. Po umyciu nie odstawiaj porcelany do suszarki, lecz od razu wytrzyj ją miękką, chłonną ściereczką. Dzięki temu pozbędziesz się nieestetycznych osadów i zacieków.

Wbrew pozorom czyszczenie porcelanowej zastawy stołowej nie jest trudne. Wymaga jednak cierpliwości i czasu, a tego wielu osobom współcześnie brakuje. W miarę możliwości porcelanowe naczynia, zwłaszcza ich złocone i malowane wersje, staraj się jednak zmywać ręcznie. Dzięki temu przez długi czas zachowują swój niezwykle elegancki, atrakcyjny charakter.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen