Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak czyścić kamień do pizzy?

środa, 15 czerwiec 2022

Uzyskanie efektu równomiernego wypieczenia pizzy w warunkach domowych będzie zdecydowanie łatwiejsze, jeśli miejsce tradycyjnego rusztu lub blachy do pieczenia zajmie specjalny kamień. Niestety kamienie dość łatwo się przypalają i brudzą, a ich czyszczenie, zwłaszcza w przypadku porowatych kamieni szamotowych może być wyjątkowo uciążliwe.

Czyszczenie granitowych i wulkanicznych kamieni do pizzy

W przypadku ciężkich kamieni o jednolitej strukturze, które nie chłoną wody, a zwłaszcza twardych kamieni granitowych i wulkanicznych, czyszczenie przypaleń i innych zabrudzeń jest dziecinnie łatwe. Trzeba jedynie pamiętać o wcześniejszym wystudzeniu kamienia, by nie pękł potraktowany zimną wodą. Twarde kamienie można skrobać, szorować, moczyć i zmywać. Nic się im nie stanie. Stosując twarde narzędzia, ryzykujemy najwyżej drobnymi rysami, które nie mają wpływu na skuteczność wypieku pizzy.

Czyszczenie kamieni szamotowych

Znacznie większy problem pojawia się przy kamieniach szamotowych, o porowatej strukturze, które chłoną wodę jak przysłowiowa gąbka. Zabrudzenia łatwo wnikają w taki materiał i jego doczyszczenie nie zawsze jest możliwe. Kamieni szamotowych nie powinno się myć detergentami, ale można je moczyć w czystej wodzie. Zamoczenie kamienia w wodzie może pomóc w wypłukaniu zabrudzeń, które wniknęły w głąb materiału. Jednak po takiej procedurze kamień trzeba suszyć przynajmniej przez kilkanaście godzin, czasem kilka dni. Do szorowania przypalonego sosu można używać ostrego nożyka, pumeksu lub mniejszego kamienia szamotowego.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen