Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Czym jest stripowanie i dlaczego warto je zastosować w swoim domu?

czwartek, 18 sierpień 2022

Jeśli Twoja pralka nie radzi sobie z usuwaniem silnych zabrudzeń, a wyprane tekstylia wydają się nieświeże, warto zdecydować się na stripowanie, czyli dwuetapowe pranie z wykorzystaniem takich substancji jak boraks, soda oczyszczona lub płatki mydlane.

Usuwanie niewidocznych zabrudzeń, osadów i plam

Stripowanie jest tradycyjnym, ekologicznym sposobem na usuwanie zanieczyszczeń, które wniknęły w strukturę materiału i których w procesie tradycyjnego prania w pralce automatycznej nie jesteśmy w stanie się pozbyć. Dwuetapowy proces prania składa się z wielogodzinnego moczenia tkanin w wodzie z dodatkiem kwasu borowego, sody oczyszczonej lub płatków mydlanych, a następnie ich płukania w pralce automatycznej. Tkaniny po wcześniejszym namoczeniu można również zwyczajnie wyprać z wykorzystaniem tradycyjnego detergentu. Stripowanie jest procesem czasochłonnym, ale pozwala pozbyć się niewidocznych gołym okiem zabrudzeń, w tym resztek detergentów, które mogą podrażniać skórę, śladów od potu, kosmetyków czy nieestetycznych zażółceń od dymu papierosowego.

Do stripowania najczęściej wykorzystuje się słaby kwas borowy, który jest występującym w naturze ekologicznym środkiem o właściwościach dezynfekujących, płatki mydlane, które nie podrażniają skóry lub sodę oczyszczoną, która skutecznie rozpuszcza różnego rodzaju osady i tłuszcz. Największą skuteczność w zastosowaniu dwuetapowego procesu prania uzyskasz w przypadku tkanin białych, na których łatwo dostrzec przebarwienia, a także pościeli, ręczników, odzieży roboczej, bielizny i podkoszulek.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen