Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Czym myć lustra aby były lśniące i bez smug?

środa, 18 maj 2022

Nieestetyczne zacieki i smugi mogą pojawiać się nie tylko na powierzchni szklanych naczyń, ekranów telewizorów i komputerów, ale także na wszystkich innych błyszczących i gładkich powierzchniach, również na lustrach. Co jest przyczyną tego typu zabrudzeń i jak się ich pozbyć?

Smugi na lustrach - jak je usunąć?

Podstawową przyczyną smug jest roztarty na gładkiej powierzchni tłuszcz. Jego źródłem w przypadku luster są przede wszystkim odciski palców. Niestety usunięcie tłuszczu nie jest łatwe i pozbycie się nieestetycznych smug z wykorzystaniem samej wody jest praktycznie niemożliwe. Do mycia błyszczących, szklanych powierzchni warto stosować preparaty czyszczące z alkoholem lub substancją o podobnych właściwościach. Do mycia mocno zabrudzonych luster można wykorzystać również zwykły płyn do naczyń i ciepłą wodę. Należy wówczas pamiętać o dokładnym wytarciu powierzchni lustra przy pomocy miękkiej ściereczki z mikrofibry. Ekologicznym środkiem do mycia luster jest domowa mikstura na bazie wody i octu spirytusowego zmieszanych w proporcji 4:1. Jeśli nie chcesz ryzykować zacieków, zamiast wody z kranu wykorzystaj wodę destylowaną. Taka woda jest wolna od minerałów odpowiedzialnych za powstawanie kamienia i nieestetycznych osadów. Jeśli lustro nie jest zatłuszczone, do jego zmycia wystarczy czysta, najlepiej destylowana woda i chłonna ściereczka, która nie pozostawia włosków.

Lustra, podobnie jak inne gładkie powierzchnie łatwo się brudzą, zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci. Ich czyszczenie nie musi być jednak pracochłonne. Wystarczy, że przygotujesz miksturę na bazie octu i zaopatrzysz się w chłonną ściereczkę, najlepiej z mikrofibry.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen